Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Strzelanina w Monachium, trzy osoby ranne

Data publikacji: 13 czerwca 2017 r. 11:51
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
Strzelanina w Monachium, trzy osoby ranne
 

Niemiecka policjantka oraz dwie inne osoby zostały ciężko ranne podczas strzelaniny, do której doszło we wtorek na dworcu szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) w Unterfoehring pod Monachium. Sprawca ataku, który też odniósł obrażenia, został zatrzymany.

Według policji incydent nie miał podłoża terrorystycznego. Rzecznik monachijskiej policji Michael Riehlein powiedział telewizji N24, że sprawca jest obywatelem Niemiec i ma 37 lat. 

Do strzelaniny doszło podczas rutynowej kontroli pasażerów na peronie dworca. Sprawca podczas szamotaniny odebrał jednemu z policjantów pistolet i oddał kilka strzałów. Jeden z pocisków trafił w głowę funkcjonariuszkę, której życie jest poważnie zagrożone. Policjanci odpowiedzieli ogniem, obezwładniając napastnika. Jest on ranny, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak powiedział Riehlein, podczas incydentu lekko ranne zostały dwie postronne osoby.Policja zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą. Zdaniem funkcjonariuszy napastnik działał w pojedynkę. Akcja policyjna została zakończona.

Dworzec Unterfoehring znajduje się na trasie linii S8 łączącej Monachium z lotniskiem.

(pap)

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczają miejsce strzelaniny.

Fot. EPA/Marc Mueller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolejny Breivik
2017-06-13 16:41:51
A po wszystkim zmieni sobie nazwisko
pół informacji
2017-06-13 16:18:02
W przypadku dzisiejszych Niemiec (i nie tylko) samo podanie obywatelstwa to za mało. Musi być jeszcze podawane pochodzenie etniczne napastnika.
co za świat
2017-06-13 12:07:31
"Napastnik działał w pojedynkę", ale to nie atak terrorystyczny. To, że ktoś ma obywatelstwo niemieckie, nie oznacza, że nie może mieć korzeni afrykańskich.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA