niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Stać nas na więcej

Stać nas na więcej

Stać nas na więcej
Data publikacji: 2015-09-22 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 662 22818

Wobec przybierającego na sile kryzysu migracyjnego Polska jest w stanie przyjąć dobrowolnie więcej uchodźców, niż wynika to z kwoty zaproponowanej przez Komisję Europejską – zadeklarował szef MSZ Grzegorz Schetyna na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w artykule pt. „Stać nas na więcej”.

Zastrzegł, że konieczne są jednak "kompleksowe" kroki krajów członkowskich w kwestii polityki azylowej. Schetyna podkreślił, że Polska nie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. Przypomniał, że w lipcu zadeklarowano gotowość do przyjęcia 2 tys. osób z Syrii i Erytrei, a w minionych 20 latach przez Polskę przeszło niemal 90 tys. Czeczenów. Polacy są też solidarni z kilkuset tysiącami Ukraińców, którzy szukają w Polsce "ucieczki przed wojną i drogi do lepszego życia".

- Będziemy solidarni także wobec kolejnych nowych przybyszów, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja - zapewnił Schetyna. Według niego aby zapobiec eskalacji chaosu, zamykaniu granic i brutalnym starciom na granicach, należy przede wszystkim granice uszczelnić i skuteczniej współpracować z sąsiadami UE. Kryzys migracyjny nie może podzielić narodów Europy - dodał. (pap)

 

Fot. Sławomir Borek

 

Komentarze

Polski Chrzescijanin,
Jak tak rzekomo "sprytnie filozofujecie"... myslicie i planujecie w tej Warszawie... to najlepiej PO-przyjmujcie Ich sobie Sami do swoich domow ! A majac tak wysokie pensje jakie macie i PO-siadacie, to s-PO-kojnie dacie sobie chocby "jaki czas" z Nimi rade ? A pozostalemu biednemu Polskiemu Narodowi...nie zawracajcie Afrykanskim IS-lamen d..y ! !
2015-09-22 23:06:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy