poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Świat > Rząd Rosji podał się do dymisji

Rząd Rosji podał się do dymisji

Rząd Rosji podał się do dymisji
Data publikacji: 2020-01-15 15:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-17 13:26
Wywietleń: 954 438159

Rosyjski rząd podał się do dymisji. Stojący na jego czele premier Dmitrij Miedwiediew ma objąć nowe stanowisko - wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Prezydent Rosji wygłosił w środę orędzie w parlamencie. Koncentrowało się głównie na polityce wewnętrznej, w tym społecznej i gospodarce. Władimir Putin powiedział m.in., że powinno nastąpić zwiększenie uprawnień parlamentu w zakresie powoływania członków rządu.

- Środowe przemówienie prezydenta przed Zgromadzeniem Federalnym nakreśliło wiele fundamentalnych zmian w konstytucji Rosji - powiedział Dmitrij Miedwiediew. - W tym kontekście oczywiste jest, że my, jako rząd Federacji Rosyjskiej, powinniśmy zapewnić prezydentowi naszego kraju możliwość podjęcia wszystkich niezbędnych decyzji. W tych okolicznościach uważam, że rosyjski rząd w obecnym składzie powinien podać się do dymisji.

Putin podziękował Miedwiediewowi za jego pracę i wezwał premiera oraz gabinet do pozostania na swoich stanowiskach do czasu utworzenia nowego rządu.

Po utworzeniu nowego rządu Miedwiediew najpewniej obejmie nowe stanowisko, tj.  wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji - organu doradczego prezydenta. Zgodził się je pełnić.

(ip)

Fot. premier.gov.ru

Rząd Rosji podał się do dymisji Rząd Rosji podał się do dymisji

Komentarze

no no no
- tak sobie myślę iż przedstawiciel polskich "mosiów" chciał przemawiać w stolicy wszystkich "mosiów", ale ci nie pozwolili. Przedstawiciel polskich "mosiów" zwrócił się więc do naczelnego "mosia mosiów" (w jego państwie działają "mosie"), ale naczelny "mosio wszystkich mosiów" kazał przedstwaicielowi polskich "mosiów" spi..ać na drzewo. Z tej to przyczyny ruskie "mosie" zmieniają swój rząd. Innego wytłumaczenia nie znajdzję biorąc pod uwagę zdarzenia i czas. Po prostu; - pan Duda nie przemawia i "ruskie kaput".
2020-01-17 12:42:45
tak sobie myślę
no no no , zbliża się powoli cesarstwo rosyjskie , czy jak kto woli imperium rossija
2020-01-15 20:36:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie