Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego wspiera polskich pracowników

Data publikacji: 2020-03-27 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-28 22:49
Rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego wspiera polskich pracowników
 

Rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego wspiera finansowo Polaków, którzy mają tam swoje miejsce pracy, a ze względu na polskie przepisy dotyczące kwarantanny nie będą mogli do niej codziennie dojeżdżać.

W przypadku pozostania w tym kraju związkowym polscy pracownicy mają otrzymać 65 euro za dzień. Ponadto, 20 euro dziennie będzie wypłacane członkom ich rodzin, jeżeli także będą tam przebywać na czas trwania przepisów kwarantanny. Ma to im zrekompensować dodatkowe wydatki związane z pobytem, np. na tymczasowe zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy.

- Współpraca w metropolitalnym regionie Szczecina jest ściślejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Tym bardziej bolesne dla Niemców i Polaków jest to, że w czasach korony granice znów nas rozdzielają. Prowadzi to również do bardzo praktycznych problemów. Codziennie około 3 000 pracowników z województwa zachodniopomorskiego dojeżdża przez granicę do Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Od piątku nie będzie to jednak możliwe - wyjaśnił parlamentarny sekretarz stanu do spraw Pomorza Przedniego, Patrick Dahlemann.

Po wejściu w życie rozporządzenia polskiego ministra zdrowia, od piątku (27 marca), po przekroczeniu granicy z Polską, osoby dojeżdżające do pracy zostaną objęte 14-dniową kwarantanną.

- Potrzebujemy tych pracowników tutaj, w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Są bardzo zmotywowani i wykonują ważną pracę, szczególnie w szpitalach lub innych placówkach medycznych. Wspólnie z rządem kraju związkowego Brandenburgii przedstawiamy ofertę dla polskich osób dojeżdżających do pracy: Pozostańcie teraz u nas w Niemczech. Wesprzemy Was - kontynuował Dahlemann. 

- Koronawirus nie może doprowadzić do tego, że pracownicy z Polski pracujący w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie będą już mogli wykonywać swojej pracy. Dokładamy wszelkich starań, aby mogli oni nadal wykonywać doskonałą pracę m.in. w naszych szpitalach i przedsiębiorstwach - oświadczył sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Zdrowia, dr Stephan Rudolph.

(ip)

Fot. archiwum

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@weronika
2020-03-28 22:40:24
Chyba już 57 tysięcy zarażonych w Niemczech masz nieaktualne dane
Weronika
2020-03-28 11:17:14
Szkoda że pan parlamentarny sekretarz nie podał ilości przypadków koronawirusa w powiatach w meklemburgii i brandenburgii oraz prognozowanej liczby zachorowań w całych Niemczech.W związku z tym że ogniska epidemii są zlokalizowane w aglomeracjach zachodnich Niemczech oraz Berlinie to czy władze przewidują wzorem Francji alokację chorych na koronowirusa do innych terenów gdzie obciążenie służby zdrowia jest mniejsze np we wschodnich landach przy granicy z Polską? Obecnie wirusa stwierdzono u 54000 osób a Niemcy zajmują 6 miejsce w zakresie liczby zarażeń i zbliżają się do Hiszpanii.To oznacza że Polska i Niemcy są w zupełnie różnych fazach epidemii.Odosobnienie całej populacji daje szansę na spłaszczanie liczby zachorowań w Polsce i obniżenie zakresu epidemii na wzór Japonii.Ale Polska potrzebuje każdej osoby mającej kwalifikacje pielęgniarskie i lekarskie by leczyć zarażonych.
@Helena
2020-03-27 22:08:25
Nie trzeba szukać. Oma i Opa czekają na opiekunki.
Helena
2020-03-27 18:00:13
Fajnie, trzeba poszukać pracy w Niemczech.
jestem pod wrażeniem
2020-03-27 14:51:43
Jestem pod wrażeniem propozycji rządu Meklemburgii-Pomorza Przedniego w stosunku do polskich pracowników.
@koko
2020-03-27 14:31:51
to ordynarne rozdawnictwo pieniędzy niemieckiego podatnika! - dlaczego uczciwie pracujący Niemiec ma utrzymywać polskiego robola?
koko
2020-03-27 14:20:06
i o to chodzi, tak sie działa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA