Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Putin: Zamówienia obronne w 2017 roku osiągną maksimum

Data publikacji: 19 kwietnia 2016 r. 19:49
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Putin: Zamówienia obronne w 2017 roku osiągną maksimum
 

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że w krajowym przemyśle obronnym zamówienia państwowe sięgną maksymalnego poziomu w roku 2017. Jak wskazał, przedsiębiorstwa powinny brać pod uwagę konwersję i dywersyfikację produkcji po tym okresie.

- Największe obciążenie branży przemysłu obronnego w ramach zamówień państwowych nastąpi w przyszłym roku i potem będzie stopniowo się zmniejszać. Liczę na to, że przedsiębiorstwa obronne wykorzystają nagromadzony potencjał do konwersji, dywersyfikacji swojej produkcji - powiedział Putin.

Ocenił, że przemysł obronny zaczął produkować konkurencyjne uzbrojenie o przeznaczeniu cywilnym.

- Trzeba myśleć o tym dzisiaj i podejmować niezbędne kroki - powiedział Putin, którego wypowiedź przekazała agencja TASS.

Putin przypomniał, że Rosja w zeszłym roku eksportowała uzbrojenie o wartości 14,5 mld dolarów.

- Ogółem produkcja towarów przemysłu obronnego wzrosła prawie o 13 procent" - mówił Putin, cytowany przez portal RBK.

Według jego słów, jeśli chodzi o eksport broni Rosja zajmuje drugie miejsce na świecie, po Stanach Zjednoczonych.  Rosyjski prezydent powiedział też, że wydajność pracy w przemyśle obronnym w Rosji wzrosła trzykrotnie w porównaniu z 2007 rokiem.

- To prawdziwy rekord wśród branż krajowej gospodarki" - ocenił.

Jak przypomina RBK, Putin pod koniec marca powiedział, że portfel zamówień eksportowych na rosyjskie uzbrojenie przewyższył 56 mld dolarów, a wartość kontraktów podpisanych w 2015 roku przekroczyła 26 mld dolarów. Wskazał wówczas, że wartość kontraktów przekroczyła rekordowy poziom z 2013 roku.

Doradca prezydenta Władimir Kożyn oceniał, że popyt na rosyjską broń wzrósł w związku z operacją wojskową Rosji w Syrii. Rosja rozpoczęła ją jesienią zeszłego roku, a w marcu br. wycofała z Syrii główną część kontyngentu.   

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Fot. EPA/VASILY MAXIMOV / POOL Dostawca: PAP/EPA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-dsumowanie,
2016-04-21 11:32:53
Wrecz odwrotnie... zamowienia powinny osiagnec MINIMUM, gdyz AGRESYWNA PO-lityka daleko nie zajdziemy i nie zajedziemy ! Cywilizowany Czlowiek roku juz 2016-go, wykorzystuje w tym Celu rozmowy przy Okraglym czy Owalnym Stole... i bez Kalasznikowa !!
Europie i Swiatu potrzeny jest POKOJ... ! ! !
2016-04-21 01:20:26
A slowa... ze zamowienia w roku 2017 osiagna maksimum - PRZERAZAJA - i wcale nie ma tu najmniejszych PO-wodow do "DUMY"... wrecz odwrotnie !!
Pytanie nr. 1...
2016-04-20 12:15:05
Jak Rosja ma dopiero 2-ie miejsce w Eksporcie broni na Swiecie, to dlaczego w tych wszystkich Rejonach i Regionach, gdzie wybuchaja Wojny - widac najczesciej tylko Kalasznikowy...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA