sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Przez Polskę do Skandynawii

Przez Polskę do Skandynawii

Przez Polskę do Skandynawii
Data publikacji: 2015-09-17 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 974 21048

W ciągu niespełna dwóch tygodni na Litwie zatrzymano kilkudziesięciu Irakijczyków, którzy z Polski chcieli przedostać się do Skandynawii - poinformowały litewskie władze, wskazując że jest to nowy szlak nielegalnych imigrantów. Podejrzani przemytnicy ludzi mieli fińskie i szwedzkie dokumenty.

- Nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy. Wydaje się, że jest to zupełnie nowy kierunek nielegalnej imigracji przez Litwę. Litwa jest dla nich tylko krajem tranzytowym, a celem wydaje się Finlandia - powiedział rzecznik straży granicznej Giedrius Misutis.

Zatrzymanych wczoraj dziesięciu Irakijczyków, którzy wjechali z Polski na Litwę, podróżowało w autach na szwedzkich numerach rejestracyjnych. To już czwarty raz w ciągu dwóch tygodni, kiedy litewskie służby graniczne zatrzymały irackich imigrantów przybywających z Polski. Rzeczniczka polskiego MSW Małgorzata Woźniak powiedziała, że już "w sierpniu i we wrześniu były pojedyncze przypadki prób grupowego przerzutu osób do Polski", m.in. w Szklarskiej Porębie - grupa 31 imigrantów z Syrii, Afganistanu i Jemenu. Zaznaczyła jednak, że nie można mówić o gwałtownym wzroście liczby nielegalnych przekroczeń naszej granicy. Sytuacja jest monitorowana. Polska współpracuje ze służbami na Litwie. (pap)

Komentarze

Pytanie do Pani Merkel, Pana Juncera, Tuska itp...w Brukseli ???
Tak Finlandia, jak i Dania maja przyjac TYLKO ponad 1 000 osob - na kazde Ich Panstwo ! Tak ze jesli Polska ma okolo 9 x wiecej ludnosci i jest biedniejsza od tych 2-ch w/w Panstw, to wobec tego ze przyjelismy juz... KILKANASCIE TYSIECY imigrantow, tak chocby z Ukrainy jak i Krymu ( ! ! ) to Unia PO-winna Nas - CALKOWICIE ZWOLNIC - od masowej jeszcze inwazji IS-tniejacych Afrykanczykow... ! !
2015-09-20 10:06:19
Z fotografi wziete...,
PO-wyzsze zdjecie PO-kazuje wyraznie, jak IS-lamisci... w bardzo sprytny sposob rozlokowuja sie taktycznie PO calej Europie ! A w prasie zachodniej podaja... ze ujeto 15-letniego IS-lamskiego nastolatka, ktory przy pomocy "innych IS-lamistow" planowal zamach na Ojca Swietego - teraz we Wrzesniu 2015 roku ! !
2015-09-18 10:05:29
Monitorowana
Aby nie tak jak w Niemczech MONITOROWANA
2015-09-17 13:09:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy