poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Premier Izraela: Wypowiedź Morawieckiego oburzająca

Premier Izraela: Wypowiedź Morawieckiego oburzająca

Premier Izraela: Wypowiedź Morawieckiego oburzająca
Data publikacji: 2018-02-18 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1262 314767

Premier Izraela  za „oburzającą” uznał wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi. „Polski premier mówi jak zwyczajny negacjonista Holokaustu” – cytuje „Haarec” szefa izraelskiego rządu.

- Słowa polskiego premiera tutaj w Monachium (podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa) są oburzające. Jest problem niezrozumienia historii i braku wrażliwości na tragedię naszego narodu - oświadczył Netanjahu i zapowiedział, że „wkrótce porozmawia” z Morawieckim.

Zwracając się do Morawieckiego ws. nowelizacji ustawy o IPN, dziennikarz Ronen Bergman przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ zostali zadenuncjowani na gestapo przez Polaków, po czym oświadczył:

- Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia - relacjonuje izraelski dziennik "Haarec" w wydaniu online i odnotowuje, że zebrani zaczęli bić brawo, gdy padły te słowa.

Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.: "Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy”.

(pap)

Na zdjęciu: premier Izraela Benjamin Netanjahu

Fot. EPA/RONALD WITTEK

Komentarze

Pikuś
@Wiesław- z takim imieniem nie dziwię się, że twoje posty przypominają rok 1968. Ogarnij się, mamy rok 2018, więc twoja epoka już dawno minęła.
2018-02-19 23:40:25
Dryja
Bracia Starsi w Wierze, pofolgujcie, przycichnijcie bo jeszcze, z rozpędu tak nas przydusicie, że pozostanie nam tylko przyjaźń z Rosjanami i powrót do Polski Północnej Grupy Wojsk Federacji Rosyjskiej.
2018-02-19 20:23:55
GOJ
Wyp. polskiego premiera oburzjąca . Natomiast wypowiedzi tego natchnionego miłością do sąsiadów Żyda /skąd przyjechał z CCCP ?/ są dla całego świata / Niemcy , żydzi z USA / mądre , jedynie właściwe i godne najwyższego szacunku ! / Niewdzięczni ŻYDZI ! /
2018-02-19 18:01:11
@->@????
Historia pamięta o szmalcownikach radzieckich na Kresach, którzy przeistoczyli się w Komisarzy Ludowych po napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939 r. Złapanych Komisarzy Ludowych na miejscu rozstrzeliwało SS podczas wojny niemiecko-radzieckiej, którą Hitler rozpoczął 22 czerwca 1941 r. Kresowi Polacy doznali nienaprawialnych krzywd od swoich sąsiadów. Deportowani do łagrów pozostawili domostwa i gospodarstwa lokalnym przedstawicielom Władzy radzieckiej.
2018-02-19 14:35:36
@;-)
@;-) ->Tak zwane "pochodzenie żydowskie" oznacza dzisiaj pochodzenie turo-chazarskie i nie ma nic wspólnego z ludami chamito-semickimi. Jezus mówił po Aramejsku i nie mają z nim nic wspólnego zamieszkujący Polskę talmudyści turo-chazarscy, którzy mogą się powoływać na Kagana Bulaja. Gdzie Rzym gdzie Krym? Co ma Bulaj do Abrachama?. Starożytni Żydzi byli czarni a Izrael zamieszkują ludzie biali, którzy udają starożytnych Żydów bo z tego można dobrze żyć.
2018-02-19 14:11:26
jaką lubicie muzykę?
Wszyscy krzywdziciele i wrogowie Izraela zginą, a pozostaną przy życiu jedynie dobrzy goje, których przywilejem stanie się teraz służenie Żydom. Isaac Bashevis Singer
2018-02-18 23:54:26
Wiesław
Kiedy w końcu Izrael przeprosi za żydów, którzy mordowali i katowali Polaków?
2018-02-18 18:04:56
@????
Rozumiem, że rozgrzeszasz wszystkich szmalcowników i współpracowników Niemców w dokonywaniu zagłady? "Katolem" to ty na pewno nie jesteś. Jakieś inne księgi muszą kształtować twoją moralność. A tak na marginesie. Czy mógł byś podać na czym polega faszyzm "tych profesorków"?
2018-02-18 18:02:34
Koniec z pluciem na Polaków!
Jedyny plus tej całej awantury, że Polacy w końcu się dowiedzieli kto im urabia opinię na świecie od lat. Okazało się, że to nasi "przyjaciele". Rządzący też zaliczyli zimny prysznic i też się dowiedzieli jak w chwili próby niewiele znaczą dla swoich przyjaciół(?), którym tak przez lata wchodzili w ciemny róg. Tak kończy się nie pilnowanie własnych interesów. Co do pana Ronen Bergmana ciekawy jestem skąd wie, że to Polacy wydali jego rodzinę? Na gestapo mu powiedzieli?
2018-02-18 17:56:53
nieja
- "mosie" jadą na tym koksie co nazywa się holokaust.....zastanawiam się czy byłby taki szum o holokauście gdyby nie było "kasy" za zagładę - odezwałby się jakiś "rabi", albo premier?.... Pracowali by za darmo w ramach "braku wrażliwości na tragedię naszego narodu"?
2018-02-18 15:34:34
;-)
Jezus który miał pochodzenie żydowskie przecież bedzie nadal królem Polski czy abdykuje? buhahha
2018-02-18 15:27:42
ja
Prawda żydów boli...
2018-02-18 13:41:52
Morel wiecznie żywy
Amerykańscy Żydzi, późniejsi twórcy przemysłu holokaustu, przez długie lata nazywali europejskich pobratymców "mydło".
2018-02-18 13:27:19
????
Brawo Premierze Izraela ! To katole zmusili Zydow aby jeszcze przed smiercia popracowac jako straznicy we wszelkiego rodzaju gettach obozach itd,rozumie ze ty wyzej odrazu bys sie zglosil do gazu,choc mialbys mozliwosc przedluzenia sobie zycia ? Tych swoich profesorkow faszystow wsadz sobie glebooko
2018-02-18 12:43:17
Paragraf
Panie Netanjahu, co panu wiadomo na temat działalności Judenratów i policji żydowskiej w Gettcie Warszawskim? Nie słyszał pan o Żydach, którzy denuncjowali Polaków? Trudno w to uwierzyć... Proszę zajrzeć do książek prof. Jerzego Roberta Nowaka i pani dr Ewy Kurek, którzy cytują słowa uczciwych Żydów, którzy pisali prawdę o tym czasie.
2018-02-18 12:20:37