sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Pracownik na papierosie. Firmy tracą przez to miliony złotych dziennie

Pracownik na papierosie. Firmy tracą przez to miliony złotych dziennie

Pracownik na papierosie. Firmy tracą przez to miliony złotych dziennie
Data publikacji: 2020-02-14 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-22 08:55
Wywietleń: 540 442719

Sąd w Madrycie orzekł, że pracodawca może rozliczać pracowników z czasu pracy. Dlatego, jeśli wychodzili często na papierosa, będą musieli ten czas odpracować. Czy w Polsce może zapaść podobny wyrok?

Jak zauważa WP.PL, kwestią czasu jest, aby również w naszym kraju zapadały podobne orzeczenia. Łącznie bowiem w ciągu roku palacze podczas przerw na papierosie oszczędzają 22 dni pracy. W ten sposób polskie firmy tracą dziennie 30 mln zł. Średnio bowiem co czwarty Polak przyznaje, że pali w pracy 9 papierosów. Jeśli przyjąć, że każda taka przerwa trwa 5 minut, to w ciągu dnia wychodzi 45 minut pracy mniej. W ciągu tygodnia – 4 godziny.

Jednak pracodawcy tracą również w inny sposób. Palacze spędzają na zwolnieniach lekarskich więcej czasu. Średnio jest to 2,7 dnia więcej niż osoby niepalące.

Źródło: WP.PL

Fot. pixabay

Komentarze

Piko
"Pracuje się po to aby żyć"- miliardowe koncerny każą Ci "żyć aby pracować". Bez przesady! Włókiennicza Łódź 19 wieku i nie podnoś oczu! A ile czasu Gróbe Dópska podżerają w robocie oraz ile to kosztuje. Wszystko wina Palaczy! Ja jestem za Pisuarem X 1 Dziennie.Wysiuranie się drugi raz może doprowadzić do bankructwa.
2020-02-22 05:46:55
.
Oczywiście, nie może być tak, że ktoś pracuje jak wół, a inny pracownik w ciągu dnia spędza 1/8 lub więcej czasu na papierosie - to jest po prostu nieuczciwe wobec ludzi, którzy ciężko pracują.
2020-02-21 07:02:47
balbinka
teraz będą do kibelka latać co kwadrans
2020-02-19 10:26:12
dexter
no i dobrze
2020-02-19 10:25:03
Niepalący
Bardzo dobrze, dlaczego mam być poszkodowany, niech Ci się męczą sami
2020-02-18 12:07:53
czytam
Coś dziwnego w rozliczaniu tych przerw ? Palisz - tracisz czas i pieniądze !Zdrowie też !
2020-02-14 21:38:36
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
od dawna u mnie w firmie wprowadzone są systemy elektronicznej ewidencji czasu pracy!! Np. : dlaczego osoba przyjmująca zamówienia dla firmy "na słuchawkach" pracująca głosem 8 godzin ma tyle samo zarabiać co typ wychodzący co 30 min na fajkę??? pracujący 7 godzin?? Dlatego każdy przed wyjściem na fajkę musi "odbić swojego czipa" i wbić kod "przerwa" przy wyjściu na fajkę!! I O TYLE DŁUŻEJ ZOSTAĆ W PRACY !!! PROSTE...