poniedziałek, 24 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Pożar statku u wybrzeży Kalifornii. Wiele ofiar śmiertelnych

Pożar statku u wybrzeży Kalifornii. Wiele ofiar śmiertelnych

Pożar statku u wybrzeży Kalifornii. Wiele ofiar śmiertelnych
Data publikacji: 2019-09-02 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-06 10:08
Wywietleń: 974 412504

W wyniku pożaru, który wybuchł w poniedziałek na statku dla płetwonurków u południowych wybrzeży Kalifornii, 34 osoby uznano za zaginione - podał przedstawiciel straży pożarnej hrabstwa Santa Barbara Mike Eliason. Według straży przybrzeżnej uratowano 5 osób.

Straż pożarna w Santa Barbara odebrała sygnał "mayday" z jednostki ok. godz. 3.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego (12.30 w poniedziałek w Polsce). Według CNN płynący statkiem pasażerowie byli uczestnikami wycieczki, podczas której mieli nurkować i obserwować podmorskie życie między innymi wokół leżącej w Parku Narodowym Channel Islands wyspy San Miguel. 

- Trzydziestu czterech osób nie można się doliczyć, ale jest tam (przy statku) bardzo gęsta mgła - powiedział CNN Eliason. - Wciąż mamy nadzieję, że niektórym z nich udało się dopłynąć do brzegu. Gdy zarzucają kotwicę na noc, są dość blisko brzegu. Musimy mieć nadzieję, ale być przygotowani na najgorszy scenariusz.

Z kolei Bill Nash z biura informacji hrabstwa Ventura poinformował, że w pożarze zginęło wiele osób.

- To duża łódź i wiemy, że jest wiele ofiar śmiertelnych. Nie znam dokładnej liczby - mówił. 

Natomiast telewizja KTLA Live z Los Angeles, powołując się na straż pożarną z Ventury, podała, że 34 osoby poniosły śmierć.

Według cytowanego przez CNN Nathana Alldredge'a z portu Santa Barbara płonąca jednostka to około 20-metrowy statek baza płetwonurków Conception. Wycieczkę statkiem zorganizowała firma Truth Aquatics. Trzydniowy rejs - jak wynika z informacji na stronie internetowej firmy - miał zakończyć się w poniedziałek.

Aaron Bemis ze straży przybrzeżnej podkreślił, że akcja ratunkowa trwa, jednak pożaru na statku wciąż nie udało się ugasić. Pożar "ciągle jest wygaszany i na nowo się wzmaga, prawdopodobnie z powodu paliwa na pokładzie". Wyjaśnił, że ponieważ pożar trwa, na razie ratownicy nie są w stanie wejść na pokład jednostki, by szukać ewentualnych ocalałych. Bemis nie potwierdził informacji o ofiarach śmiertelnych, ponieważ - jak zaznaczył - jest na to "za wcześnie". Dodał, że na pokładzie najprawdopodobniej było 39 osób.

- Pięciu członków załogi było w stanie opuścić pokład, ponieważ byli w kabinie głównej. 34 pasażerów znajdowało się pod pokładem - mówił.

(pap)

Fot. EPA/SANTA BARBARA COUNTY FIRE

Komentarze

do @ Hmm
- taki był ładny, amerykański i sfajczał. Nie mieli gaśnicy na pokładzie? U Putina to możliwe, ale w najbardziej demokratycznym kraju? Rozmiem iż "najwybitniejszy reżyser" na Mazurach zapomniał włożyć kapoka lecz u Amerykanów to przegięcie z gaśnicą.
2019-09-06 09:32:03
Hmm
Cos tych "POZAR-OW"... tak w lasach jak i na polach - ostatnio za wiele ??
2019-09-02 22:28:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie