wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Polska jako największy kraj regionu

Polska jako największy kraj regionu

Polska jako największy kraj regionu
Data publikacji: 2017-03-08 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1359 221168

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział, że zaprosił Polskę na spotkanie ministrów finansów G20 w Baden-Baden, gdyż Niemcy potrzebują partnerów, by stabilizować Europę, a Polska jest największym z krajów, które w 2004 r. wstąpiły do UE.

– Kraj sprawujący przewodnictwo w G20 ma prawo do zaproszenia na spotkania ograniczonej liczby gości – powiedział Schaeuble. Wyjaśnił, że przekonały go argumenty polskiego ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, który zwrócił mu uwagę, że wśród uczestników szczytu w marcu w Baden-Baden brak jest przedstawiciela państw, które weszły do UE w 2004 roku.

– Polska jest przecież największym krajem w tej grupie, dlatego przychyliłem się do sugestii mojego polskiego kolegi i zdecydowałem, że Polska zostanie zaproszona. Zaproszenie zostało przyjęte, to dobrze – wyjaśnił szef resortu finansów. 

Polityk rządzącej w Niemczech CDU tłumaczył w dalszej części, że Berlin potrzebuje silnych przyjaciół i partnerów, by stabilizować znajdującą się w trudnym położeniu Unię Europejską. Na pierwszym miejscu wymienił w tym kontekście Francję, która pozostaje jego zdaniem "kluczowym partnerem".

– Dlatego zaprosiliśmy też Polskę do Badan-Baden – nawiązał do swojej wcześniejszej wypowiedzi o Polsce. –Problemy, przed którymi stoi Unia, można rozwiązać tylko razem.

Schaeuble zastrzegł, że nie popiera polityków, którzy domagają się finansowych kar dla krajów odmawiających przyjęcia imigrantów lub czyniących to w niedostatecznym stopniu.

– Takie postulaty prowadzą donikąd, powodując jedynie eskalację sporu – ostrzegł. Jego zdaniem w tej kwestii należy "uwzględniać specyficzną sytuację każdego kraju".

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został zaproszony na spotkanie ministrów finansów G20, które odbędzie się 17 i 18 marca w Baden-Baden w zachodnich Niemczech.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Do Unijnej Polityczki Szwecji w Brukseli...
Wieczorem czy w nocy... z 8-go / 9 Marca 2017 roku, kolejna strzelanina w Emigranckiej dzielnicy Sztokholmu efekt... 2-ch, 20-latow zabitych !!
2017-03-09 11:54:47
oo
Lidl tez powinien płacic podatki,na komunikacje na straz pożarną na policje na służbę zdrowia gdyz po zdjeciu takiego zabezpieczenia zostaną jedynie szopy o nazwie Lidl.Nie jestesmy kolonialnym panstewkiem jak Madagaskar gdzie pozwalają sobie na wszystko.
2017-03-09 06:59:19
Chrzescijanskiej Polsce - potrzeby jest lad i spokoj ! !
Ze wreszcie choc ktorys z Politykow Niemickich pomyslal trzezwo...! A ta Szwedzka Unijna Polityczka, co ten nowy rodzaj "kary" zaproponowala.... to niech lepiej wpierw powroci do swojego Kraju i zobaczy na zywo... co tam sie juz w duzych Miastach dzieje... oczywiscie dzieki Muzulmanskiej Imigracji - ze strzelanina i trupami wlacznie !!
2017-03-09 00:17:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy