Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Polak na wolności

Data publikacji: 10 sierpnia 2015 r. 21:45
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:45

Polskiego kierowcę, który został zatrzymany w sobotę przez brytyjską policję w związku z przewozem 18 nielegalnych imigrantów, zwolniono do domu - dowiedziała się w poniedziałek PAP. 41-letni mężczyzna ma się stawić w celu udzielenia dalszych wyjaśnień na początku września.

Zatrzymany Polak został wstępnie przesłuchany przez lokalną policję w związku z podejrzeniem udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii. Śledztwo zostało w poniedziałek przekazane do Home Office, czyli brytyjskiego odpowiednika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które zajmuje się również kwestiami imigracyjnymi.

Ciężarówkę z 18 imigrantami zatrzymano w sobotę niedaleko St. Albans, na północny zachód od Londynu i ok. 180 km na północ od Folkestone, gdzie znajduje się wylot tunelu pod kanałem La Manche łączącego Francję i Wielką Brytanię. Policja poinformowała, że została zawiadomiona telefonicznie przez innego kierowcę, który zgłosił "podejrzaną aktywność" w ciężarówce jadącej przed nim. Według taryfikatora kar kierowcy i firmie, dla której pracuje, grozi do 300 tys. złotych grzywny. Kara jest uzależniona od ilości przewożonych osób. (pap)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wstyd dla Polski...,
2015-08-11 22:01:21
A ile na tym w/w kierowca zarobil...? No i pozniej maja "lubiec i akceptowac" Polakow w Angli ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA