niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Pilot rozbitego samolotu zgłaszał brak paliwa

Pilot rozbitego samolotu zgłaszał brak paliwa

Pilot rozbitego samolotu zgłaszał brak paliwa
Data publikacji: 2016-12-01 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:49
Wywietleń: 1461 179906

Pilot samolotu pasażerskiego British Aerospace 146, który rozbił się w poniedziałek (28 listopada) w Kolumbii, zgłaszał kontrolerom lotów, że skończyło mu się paliwo, a maszyna ma awarię systemów elektrycznych – wynika z nagrań rozmów zarejestrowanych tuż przed katastrofą.

Według nagrania z wieży kontrolnej, które wyciekło do kolumbijskich mediów, pilot miał kilkakrotnie prosić o zgodę na lądowanie z powodu "kompletnej awarii elektryki" i braku paliwa. Słychać także kontrolerkę, która daje instrukcje, gdy samolot wytraca prędkość i wysokość niedaleko lotniska w mieście Medellin w północno-zachodniej Kolumbii. Tuż przed końcem nagrania pilot mówi, że leci na wysokości 2,7 tys. metrów.

Władze lotnicze odnalazły czarne skrzynki rozbitej maszyny. Śledztwo może potrwać wiele miesięcy. Nagrania pozyskane przez kolumbijskie media najwyraźniej potwierdzają relacje jednego z ocalałych członków personelu pokładowego i pilota samolotu lecącego w pobliżu, który słyszał rozmowę z wieżą. Te ustalenia wraz z brakiem eksplozji aż do chwili katastrofy wskazują na rzadki przypadek wyczerpania zapasów paliwa jako przyczyny wypadku maszyny, która według ekspertów pokonywała swój maksymalny zasięg – poinformowała agencja AP.

Dotychczas władze unikały wskazywania jednej ewentualnej przyczyny katastrofy, w której zginęło 71 osób na 77 obecnych na pokładzie. Wśród pasażerów byli m.in. zawodnicy pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Chapecoense z Brazylii, którzy lecieli do Kolumbii. (pap)

 

Na zdjęciu: Kibice drużyny piłkarskiej składają kwiaty i zapalają znicze przed stadionem w mieście Medellin.
Fot. EPA/LUIS EDUARDO NORIEGA

Komentarze

Co za pech...
A Nasi uderzyli tylko w brzoze... gdzie kabina Pilotow opadla na "brzuch" a PO-wozie do gory kolami...(?) i ogon samolotu... i do tego jeszcze Nikt nie przezyl...! Gdzie o pozniejszych 4 strzalach juz nie ws-PO-mne...!! Wiecej na www.youtube.com
2016-12-03 23:15:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy