Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pierwszy śnieg na Florydzie od prawie 30 lat

Data publikacji: 04 stycznia 2018 r. 11:34
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
Pierwszy śnieg na Florydzie od prawie 30 lat
Fot. EPA/DESTINATION NIAGARA USA  

Fala mrozów, obfite opady śniegu i silny wiatr powodują chaos na Wschodnim Wybrzeżu USA. W stolicy Florydy śnieg spadł po raz pierwszy od prawie 30 lat. W największych portach lotniczych w Nowym Jorku i New Jersey odwołano w czwartek (4 stycznia) ok. 2,7 tys. lotów.

Burze śnieżne przeszły nad południowo-wschodnim wybrzeżem USA. Z Florydy, Georgii i Karoliny Południowej docierają informacje o najobfitszych opadach śniegu od wielu lat. Prognozy na najbliższe dni nie zapowiadają poprawy sytuacji. Meteorolodzy mówią o "bombowym cyklonie" bądź "cyklogenezie bombowej" – terminami tymi określa się gwałtowny spadek ciśnienia, o co najmniej 24 milibary w ciągu 24 godzin.

W Tallahassee na Florydzie śnieg pojawił się po raz pierwszy od 28 lat. W Jackson w stanie Missisipi pozamarzały rury wodociągowe. W Savannah w Georgii śnieg spadł po raz pierwszy od ośmiu lat. Policja zamknęła tam kilka mostów i wiaduktów z powodu oblodzenia.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapowiedział na Twitterze, że zamknięcie w czwartek szkół w tym mieście. Podobną decyzję podjęto w wielu miastach na południowym wschodzie USA. W nadmorskich miejscowościach w Alabamie zawieszono obowiązek noszenia szkolnych mundurków, aby uczniowie mogli się cieplej ubrać.

W Karolinie Południowej z powodu ataku zimy zamknięto w środę wieczorem (czasu miejscowego) lotnisko w Charleston. Gubernator Henry McMaster zaapelował do mieszkańców wschodniej części tego stanu o niewychodzenie z domów bez potrzeby

Meteorolodzy ostrzegają, że na niektórych obszarach może dojść do zrywania linii energetycznych. Dla Bostonu (Massachusetts) prognozy na czwartek mówią o 30 centymetrach śniegu. Tam również szkoły są w czwartek zamknięte.

Fala zimna od Teksasu po Nową Anglię spowodowała już co najmniej 17 ofiar śmiertelnych.

(pap)

Fot. EPA/DESTINATION NIAGARA USA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szczecinianka z Boca Raton
2018-01-04 23:14:05
DUUUZA przesada. Troche podmuchalo z polnocy i zaraz WIELKI Aj-Aj!!! W nocy jest chlodno 40 stopni F to w Celsjusza kilka powyzej zera - to taka chlodna jesien. Nareszcie sie schlodzilo i mozna wyspac sie , bo przy tych sztucznych chlodzeniach powietrza wewnatrz mieszkan wymuszanym urzadzeniem huczacym tuz przy twoim budynku to NIC przyjemnego. Ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Ja tam NIE narzekam bo to dla mnie takie chlodniejsze lato Polskie. I co ciekawsze ze tak jest co roku TYLKO tu wszyscy zapominaja o tym .Moja wnuczka co roku wystawia wode w szklance i NIC - rano woda NIE zamarzla - to dla podtrzymania "Prawdy Meteorologow" ide z nia na lodowisko sztuczne, wynajmuje lyzwy i smigamy tak do 2-ch godzin. Spoko - w Szczecinie gorzej bywa. Dmuchajac ciepelkiem w strone Szczecina - zycze Wszelkiej Pomyslnosci i Radosci w 2018r.
Tomisław
2018-01-04 18:34:43
A to dopiero śnieżne zawieruchy. Miejmy nadzieje, że siarczyste mrozy nas ominą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA