Wtorek, 21 maja 2024 r. 
REKLAMA

Państwo Islamskie nawołuje do dżihadu [FILM]

Data publikacji: 14 listopada 2015 r. 11:24
Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2019 r. 19:08
Państwo Islamskie nawołuje do dżihadu
 

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w sobotę nagranie wideo, na którym przestrzegają Francję przed kolejnymi zamachami terrorystycznymi, jeżeli władze w Paryżu nie wycofają się z bombardowań ich pozycji. Nie wiadomo kiedy materiał powstał. Tymczasem Państwo Islamskie opublikowało oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje się do piątkowych zamachów w Paryżu.

Agencja Reutera informuje, że materiał wideo został opublikowany przez grupę uznawaną za przedstawicieli medialnych IS: al-Hajat Media Center. Na nagraniu bojownik wzywa muzułmanów mieszkających we Francji do przeprowadzania zamachów na terytorium kraju i walki z "niewiernymi".

 "Tak długo jak będziecie prowadzić bombardowania, nie zaznacie pokoju. Będziecie się nawet bać wyjścia na zakupy" - mówił po arabsku mężczyzna otoczony innymi dżihadystami.

Jednocześnie IS zaapelowało do tych, którzy nie mogą wyjechać do Syrii, aby walczyć po stronie dżihadystów do pozostania we Francji i prowadzenia na jej terytorium "świętej wojny".

 

Pierwsze zdjęcia z zamachów bombowych w Paryżu

"W rzeczy samej otrzymaliście rozkaz aby walczyć z niewiernymi wszędzie tam, gdzie ich spotkacie - więc na co czekacie? Jest broń, są dostępne samochody i cele gotowe, aby w nie uderzyć" - podkreślał bojownik na nagraniu IS.

"Nawet trucizna jest dostępna, dlatego zatruwajcie wodę i pożywienie choć jednego z wrogów Allaha" - nawoływał islamista.

Pod koniec września Paryż informował, że rozpoczął bombardowania sił IS w Syrii. Wcześniej francuskie lotnictwo było zaangażowane w naloty międzynarodowej koalicji na pozycje IS na terytorium Iraku.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"Podziekowanie" dla Brukseli,
2015-11-15 12:04:16
Efekt masowego nie kontrolowanego naplywu "Multi-Kulti" do UE ! Ciekawe wiec, a ilu IS-lamistow i z Afryki... juz sie w ten sposob do UE przedostalo ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA