Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Odnaleziona w lesie po 9 dniach poszukiwań

Data publikacji: 2016-04-14 20:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Odnaleziona w lesie po 9 dniach poszukiwań
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)  

72-letnia Ann Charon Rodgers, która zaginęła w Withe Mountains w Arizonie, została odnaleziona po 9 dniach. Ratowników naprowadziły na ślad układane przez nią z kamieni napisy "Help!" – podał wydział bezpieczeństwa publicznego w Tucson.

72-latka zaginęła podczas wyprawy samochodem z Tucson do Phoenix, gdzie zamierzała odwiedzić wnuki. Ratownikom udało się zlokalizować jej samochód z napędem hybrydowym, porzucony na poboczu drogi. Kobietę znaleziono, po 9 dniach od zgłoszenia zaginięcia, w pobliżu rezerwatu Fort Apache.

- Po przeprowadzeniu niezbędnych badań szybko wypisano ją ze szpitala i dołączyła już do rodziny. Jej kondycja jest dobra - poinformowały władze stanowe Arizony.

Rodgers powiedziała dziennikarzom, że zabłądziła, ponieważ chciała znaleźć jakieś wyżej położone miejsce, gdzie jej telefon komórkowy uchwyciłby zasięg, po tym gdy okazało się, że skończyło się jej paliwo. Wraz z psem, który jej towarzyszył, zaczęła się wspinać na pobliskie wzgórza i straciła orientację. Kobieta żywiła się roślinami znalezionymi w lesie i piła wodę z napotkanych stawów. Zlokalizował ją helikopter służby ratowniczej. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kompas,
2016-04-15 01:11:58
USA czyli... Udalo Sie Amerykance !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA