Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Od 1 sierpnia wjazd do Niemiec tylko z dokumentami o braku Covid-19

Data publikacji: 2021-07-30 18:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-02 20:45
Od 1 sierpnia wjazd do Niemiec tylko z dokumentami o braku Covid-19
Fot. Bartosz Turlejski  

Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem - poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer.

Rząd RFN przyjął "rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia", by ograniczyć falę zakażeń - oznajmiła rzeczniczka.

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Ponadto, będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adam
2021-08-02 19:48:11
A co z kierowcami ciężarówek?
A jak to wyglada ?
2021-08-02 12:52:10
Dla Niemcow i Osob wyjezdzajacych z Niemiec... do Polski ??
co oczywiście
2021-07-31 09:16:46
nie jest prawdą - pani Lemańczyk powinna sprawdzić Federal Foreign Office Information on entry restrictions, testing and quarantine regulations in Germany Information on entry restrictions, testing and quarantine regulations in Germany - tyle w temacie państwo dziennikarze...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA