poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Obama: Pokonałbym Trumpa

Obama: Pokonałbym Trumpa

Obama: Pokonałbym Trumpa
Data publikacji: 2016-12-28 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1388 191131

Prezydent USA Barack Obama wyraził opinię, że gdyby mógł walczyć o trzecią kadencję, to pokonałby w wyborach Donalda Trumpa – pisze "New York Times", przytaczając wywiad przeprowadzony przez byłego doradcę Obamy Davida Axelroda.

– Jestem przekonany, że gdybym znów startował i jasno to zapowiedział, myślę, że mógłbym zdobyć poparcie większości Amerykanów – mówił Obama w nagraniu rozmowy z Axelrodem, który prowadzi umieszczane w internecie cykliczne rozmowy "The Axe Files". Axelrod jest komentatorem CNN i jednocześnie przyjacielem ustępującego prezydenta USA.

Obama mówił, że podczas rozmów z ludźmi w całym kraju, nawet niektórzy spośród tych, którzy się z nim nie zgadzali, uznawali za właściwą jego wizję kraju i kierunek polityki. Zaznaczył również wartość głoszonego przez siebie przesłania integracji oraz pomocy, jakiej za jego rządów doświadczyła amerykańska klasa średnia.

Kilka godzin po publikacji rozmowę skomentował na Twitterze prezydent elekt Trump. Jego zdaniem wygrana Obamy w wyborach z listopada nie byłaby możliwa. Jako argument podał uważane przez niego za błędy Obamy m.in. politykę wobec Państwa Islamskiego czy reformę ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare.

"NYT" podkreśla, że dyskusja była czysto teoretyczna, ponieważ zgodnie z konstytucją USA prezydent może pełnić urząd maksymalnie przez dwie kadencje.

(pap)

Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Komentarze

3333
Przeciez Clinton wygrała zdobyla 3 mln glosow wiecej, po jakiego ch... sa tam glosy elektorskie ? to jakis absurd, skoro decyduja glosy elektorow to po co wybory? co ciekawe u nas jak by byli elektorzy to by Duda przegrał.
2016-12-28 18:57:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy