poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Nie chcą mniejszości

Nie chcą mniejszości

Nie chcą mniejszości
Data publikacji: 2016-08-26 07:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1585 149529

Premier Czech Bohuslav Sobotka oświadczył, że jego kraj nie chce mieć "silnej muzułmańskiej mniejszości". Podał w wątpliwość, czy udana integracja osób wyznających inną religię i pochodzących z innego kręgu kulturowego jest możliwa.

W tym tygodniu wizytę w Czechach złoży niemiecka kanclerz Angela Merkel. W ubiegłym roku do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów.

Sobotka powiedział w wywiadzie dla dziennika "Pravo", że wśród osób, które najczęściej uczestniczą w organizowaniu zamachów terrorystycznych, są potomkowie imigrantów przybyłych do Europy przed 15-20 laty. Powstaje więc pytanie - podkreślił premier - czy w ogóle jest możliwa udana integracja w społeczeństwie osób pochodzących z obszarów o innej religii i kulturze oraz dlaczego takie osoby ulegają radykalizacji.

– Oczywiście te kwestie są bardziej aktualne w Niemczech (niż w Czechach - PAP). My nie mamy u siebie silnej muzułmańskiej mniejszości i w istocie nie chcemy, by jakakolwiek silna muzułmańska mniejszość się u tutaj utworzyła, również gdy spojrzymy na obecne problemy – powiedział czeski premier.

Zastrzegł, że nie można mówić, iż "uchodźca równa się terrorysta". Równocześnie jednak nie można jako obowiązującego wzorca traktować polityki imigracyjnej Niemiec z zeszłego roku, gdy władze w Berlinie pozwoliły wielu ludziom na wjazd do kraju bez jakiejkolwiek kontroli - podkreślił Sobotka.

– W chwili, gdy do centrum Europy przedostała się ogromna rzesza ludzi, a UE nie zamknęła granic strefy Schengen, zwiększyło się zagrożenie dla bezpieczeństwa – dodał.

Kanclerz Merkel odwiedzi w tym tygodniu cztery kraje UE i spotka się z przywódcami 15 innych państw, by omówić m.in. przygotowania do nieformalnego szczytu UE we wrześniu w sprawie Brexitu. Na spotkaniu w Bratysławie unijni przywódcy chcą przeprowadzić debatę o przyszłości i koniecznych reformach Wspólnoty bez Wielkiej Brytanii. Debata w gronie 27 państw została rozpoczęta w czerwcu bezpośrednio po unijnym szczycie w Brukseli. (pap)

Komentarze

Brawo Czesi i tak trzymac,
Nam w Europie Wschodniej wystarczy Nasz stary Chrzescijanski "Hoku-Pokus" i Islamskiego nawet w malych ilosciach NIE CHCEMY i NIE POTRZEBUJEMY ! A moze Niemcy chca zbudowac sobie na przyszlosc "nowa i dodatkowa Islamska Armie" by poszla w przyszlosci po odbior starych Niemieckich terenow...? Dlatego tylu Ich lokuje sie w starym NRD ! Kto wie co Oni "knuja" i co za tym masowym naplywem stoi ? My jako Polska w dalszym ciagu geograficznie lezymy pomiedzy mlotem a kowadlem - a Historia lubi kolem sie toczyc !!
2016-08-30 01:40:18
Rozsądny
Brawo Panie Sobotka! Polak - Czech dwa bratanki
2016-08-26 10:23:06
Europa
Czesi nie chcą, Węgrzy powiększają mur, a spadkobiercy Hitlera dalej swoje.
2016-08-26 09:55:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy