piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Największy statek pasażerski świata

Największy statek pasażerski świata

Największy statek pasażerski świata
Data publikacji: 2016-05-16 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 4069 133968

Największy pasażerski statek świata, nazwany "Harmony of the seas", został uroczyście przekazany jego armatorowi, liniom oceanicznym Royal Caribbean Cruises Ltd (RCCL) przez stocznię w Saint-Nazaire we Francji i wyruszył już w pierwszy rejs.

Statek mierzy 362 metry długości i 66 metrów szerokości. Mieści 6360 pasażerów i 2100 członków załogi. Kontrakt na jego budowę w stoczni STX France opiewał na blisko miliard euro. Budowa trwała od września 2013 roku.

- To nie tylko największy statek pasażerski świata i najbardziej przyjazny środowisku, ale i najdroższy - powiedział szef RCCL Riachard Fain. Kierowane przez niego linie zbudowały w STX już wcześniej 12 statków, w tym "Sovereign of the seas", dostarczony w 1987 roku, który wtedy był największym statkiem wycieczkowym świata.

Statek oferuje pasażerom niespotykane dotąd na statkach atrakcje: największą morską zjeżdżalnię (z pokładu 16. na 6.), bar z alkoholami obsługiwany przez dwa roboty, kolejkę tyrolską, boisko do koszykówki, pole do minigolfa i symulator surfingu, wielkie kasyno, teatr na 1400 miejsc, ulicę pełną restauracji i sklepów, zewnętrzny ogród z 12 tys. gatunków roślin, itd.

Portem macierzystym "Harmony of the seas" będzie Barcelona, gdzie statek trafi na przełomie maja i czerwca. Do końca października ma pływać w regionie Morza Śródziemnego. Potem trafi do Miami, skąd ma wypływać w rejsy po Morzu Karaibskim. (pap)

 

Na zdjęciu: "Harmony of the Seas" opuszcza port w Saint-Nazaire we Francji.

Fot. EPA/EDWARD BOONE

Komentarze

PO morzu Srodziemnym ....
Z ostatnich informacji Interpolu i Europolu wynika, ze przemytnicy zarobili okolo 50 miliardow...(!) a kazdego "Multi-Kulti" osobnika, taka przeprawa kosztowala od 25-30 tysiecy... w roznych walutach liczac i lukratywny Afrykanski "Ciemny Biznes" dalej w najlepszym trwa... a Bruksela w dalszym ciagu sparalizowanaaaaa...!!
2016-05-18 02:21:06
Tylko pytam,
A od kiedy zacznie "dowozic" do UE i Europy np. Afrykanczykow... lub stanie sie dla nich "przejsciowym Hotelem" cumujac u wybrzezy Grecji czy Wloszech ? Reasumujac: Bruksela zaplaci z Naszych PO-datkowo Czlonkowskich wplat...!!
2016-05-17 01:33:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie