niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Świat > Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu

Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu

Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu
Data publikacji: 2020-09-24 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-27 08:31
Wywietleń: 664 476634

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Premier Morawiecki powiedział na konferencji prasowej, że podczas rozmowy w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej podkreślono chęć uniknięcia kolejnego lockdownu w związku z epidemią koronawirusa.

- Wszyscy potwierdziliśmy, że chcemy uniknąć kolejnego lockdownu. Chcemy mieć dobrą równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze służbą zdrowia, o zdrowie publiczne, o zdrowie indywidulanych ludzi - powiedział Morawiecki. - My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią.

Premierzy Polski, Węgier i Czech spotkali się w czwartek w Brukseli w Ursulą von der Leyen. Podczas spotkania omówiono m.in. sprawy budżetu UE i funduszu odbudowy. Poruszane były także kwestie planu dla Białorusi, który potwierdziła Grupa Wyszehradzka. Spotkał się on z dobrym przyjęciem. Składa się z konkretnych punktów dających nadzieję dla wolnego społeczeństwa Białorusi. W kwestii migracji premier zaznaczył, że żeby zapobiegać problemom związanym z migracją i polityką migracyjną przedstawił "nasz punkt widzenia".

- Jesteśmy otwarci na wsparcie w różnych formułach, ale mamy swoje zasady, których się trzymamy - stwierdził.

(pap, p)

Fot. Krystian Maj/KPRP

Komentarze

Jędruś
Uratowali swoje posadki-dalej będą topić POLSKĘ. Na pohybel !!!!!!
2020-09-27 07:30:30
Za Duzo na raz ?
A gdzie sa Winni tej Pandemi... i spowodowania tego Kryzysu... wraz z Afrykanska migracja do Europy... i dodatkowego inwestowania w Bialorus ???/!
2020-09-24 21:25:55
dexter
JA W CIEBIE WIERZĘ ! MÓWIŁEŚ PRAWYM I SPRAWIEDLIWYM RYJEM PRZED WYBORAMI , ŻE WIRUS JEST OPANOWANY I W ODWROCIE!!!!!!!!!!!!! WYRZUCCIE MASECZKI TĘPAKI!!!!! PREMIER JUŻ KILKA MIĘSIĘCY TEMU O TYM MÓWIŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-09-24 20:40:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie