środa, 02 grudnia 2020r.

Loty międzynarodowe z Polski ruszą w lipcu. Zmiany na lotniskach i w samolotach

Data publikacji: 2020-05-22 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-23 13:35
Loty międzynarodowe z Polski ruszą w lipcu. Zmiany na lotniskach i w samolotach
 

Wstępny plan przywracania ruchu lotniczego w Polsce zakłada, że loty międzynarodowe z naszego kraju miałyby wrócić na początku lipca - wynika z informacji Fly4free.pl. Taka data padła na spotkaniu prezesa ULC z przedstawicielami polskich lotnisk. Na początek polecimy jednak jedynie w wybranych kierunkach, a do tego w zupełnie nowym reżimie sanitarnym.

Z informacji poświęconego lotom portalu wynika, że choć ostateczna decyzja odnośnie terminu zniesienia zakazu lotów należy do rządu, w pierwszej kolejności loty zostaną wznowione m.in. do Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Wstępnie jest zaś mowa o tym, że na początku nie będziemy mogli polecieć do Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Powrót do latania oznacza jednak ogromne zmiany dla pasażerów, które dotyczyć będą właściwie każdego aspektu podróży. W czwartek EASA, czyli unijna agencja ds. bezpieczeństwa lotniczego, opublikowała raport z szeregiem wytycznych dla lotnisk i linii lotniczych, które muszą je uwzględnić przed wznowieniem lotów. Jest to m.in. obowiązek noszenia maseczek ochronnych, obowiązek zachowania dystansu społecznego czy zakaz wstępu do terminali lotniczych postronnych osób.

(ip)

Fot. PL Szczecin-Goleniów

Komentarze

@griegorij 102
2020-05-23 13:34:46
synu wiatru i kurzu
gregor102
2020-05-23 10:33:03
@PRL-BIS ale :znakomicie wyjesz".. ;) lubię czyta c takie wpisy jak Twój wyjcu.. :D
PRL-BiS
2020-05-22 17:34:44
Rozumiem,że to wykluczenie dotyczyć będzie także pozostałych Państw UE i ich mieszkańców zakazującym im podróżowania wewnątrz wspólnoty do wymienionych Krajów;Portugalii Włoch Hiszpanii itd itd.Bo nie wyobrażam sobie by reżimowy PiSowski rząd ograniczył Polakom wakacje tylko do Krajów post komunistycznych i nabijał kabzę "swoim" by potem dzielić się w ramach partii profitami.Podejrzewam układ który śmierdzi zmową i korupcją ze wspomnianymi Krajami

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ