piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Świat > LOT przejął niemieckie linie lotnicze Condor

LOT przejął niemieckie linie lotnicze Condor

LOT przejął niemieckie linie lotnicze Condor
Data publikacji: 2020-01-24 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27 10:16
Wywietleń: 1163 439705

Polska Grupa Lotnicza, właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT, ogłosiła przejęcie linii Condor. LOT i Condor mają wspólnie tworzyć jedną z wiodących europejskich grup lotniczych, przewożącą łącznie około 20 mln pasażerów rocznie.

Condor będzie nadal działał pod obecnym kierownictwem, korzystając z poszerzonej siatki połączeń.

Przejęcie Condora doskonale wpisuje się w strategię PGL. Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii. Chcemy rozwijać ikoniczną markę Condora w Niemczech i wprowadzić ją także na nowe rynki w Europie. Serdecznie witamy wszystkich pracowników Condora w rodzinie PGL i zapraszamy ich do wspólnego tworzenia jednej z największych grup lotniczych w Europiepowiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu PGL.

Cieszymy się, że Condor, najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza w Niemczech, zyskała w PGL i LOT stabilnych, doświadczonych i dynamicznie rozwijających się partnerów, którzy zabezpieczają przyszłość naszej firmy. Razem będziemy obsługiwać dwa razy więcej pasażerów, tworząc tym samym jedną z największych grup lotniczych i wiodącą linię wakacyjną w Europie. Nasi partnerzy i klienci mogą bezpiecznie planować loty wakacyjne z Condorem – zadeklarował Ralf Teckentrup, prezes zarządu Condora.

Oferta przejęcia Condora przedstawiona przez PGL została uznana za najkorzystniejszą dla spółki, jej pracowników, partnerów, dostawców i klientów. Transakcja ma się zakończyć do końca kwietnia 2020 roku, po uzyskaniu niezbędnych zgód organów antymonopolowych i opuszczeniu przez Condora procedury ochronnej. Inwestycja PGL pozwoli Condorowi w pełni i w terminie spłacić zobowiązania względem niemieckiego banku rozwoju KfW.

Polska Grupa Lotnicza jest wiodącym podmiotem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej, właścicielem Polskich Linii Lotniczych LOT – jednego z najstarszych i najszybciej rosnących przewoźników w Europie. LOT ma swojej ofercie ponad 120 połączeń, w tym 18 połączeń dalekodystansowych z Ameryką Północną i Azją. W 2019 roku LOT przewiózł ponad 10 mln pasażerów, ponad dwa razy więcej niż 4 lata wcześniej. LOT dysponuje flotą 80 samolotów, w tym 15 boeingów 787 dreamliner. Grupa PGL osiągnęła w 2019 roku przychody na poziomie 1,9 mld euro.

Condor lata do najpiękniejszych wakacyjnych miejsc na świecie od 1956 roku. Każdego roku około 9,4 mln pasażerów lata na pokładach Condora z ośmiu niemieckich lotnisk do około 90 miejsc w Europie, Afryce i Ameryce. W roku obrotowym 2018/19 Condor Flugdienst GmbH zanotował około 57 mln euro zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie około 1,7 mld euro. Condor dysponuje flotą ponad 50 samolotów utrzymywanych przez spółkę zależną Condor Technik GmbH.

Condor był jedną z linii wchodzących w skład grupy Thomas Cook, która ogłosiła upadłość jesienią ubiegłego roku. Zatrudniał wtedy 4,9 tys. pracowników. Otrzymał od niemieckich władz 380 mln euro sześciomiesięcznej pożyczki. Po restrukturyzacji i umowie ze związkami zawodowymi z linii zwolniono ok. 320 osób. 

 (ip)

Fot. Twitter/Condor

 

Komentarze

Quistorp
Czy ktoś wie, z jakimi długami wykupiono tę firmę. To może być powtórka z zakupu francuskiej firmy "france - Telecom". Wszelkie długi , przez kilka lat spłacali polscy klienci "Telekomunikacji Polakiej".Wczesniej jeszcze za Gierka, Kupiliśmy upadłego "Berlietta". W.Sz. interlokutorzy Z całym szacunkiem. Nim coś napiszecie, powąchać czym ta sprawa śmierdzi. Politykom zależy, na błyskotliwym sukcesie; "Polak potrafi" .... być głupcem!
2020-01-26 12:58:29
fly
Zrobiło się małe plusk, panie Tusk.
2020-01-25 14:00:25
gregor102
Pasierb ma "w dechę" teścia. :) Takich teściów powinni mieć wszyscy. Pozdrawiam. :)
2020-01-25 12:20:34
teść pasierba do gregora
Herr Tusk się PO_chlasta iż nie stało się odwrotnie. Jak on to przeżyje? "Najwyższy czas zerwać z doktryną, że LOT to jest firma, którą należy ratować za wszelką cenę, niezależnie od realiów, tylko dlatego, że nazywa się LOT i że ma piękną tradycję". – Nagle przychodzi ktoś tam do tego Donalda i mówi: właśnie parę dni temu Minister Skarbu podpisał i przelał gotówką czterysta milionów złotych tam do jakiejś spółki z Agencji Rozwoju Przemysłu, czy tam skądś do Lotu. Czterysta baniek –No więc Donald o mało zawału serca nie dostał. Szczęśliwie było to bardzo późno w nocy, więc nie mogli go zawołać, bo by go chyba zabił......Fakt iż LOT miał tzw. dupnych menadżerów i był "karuzelą".
2020-01-25 10:32:31
gregor102
"Makrela" (i Donek) płakała jak sprzedawała.. ;)
2020-01-25 08:15:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie