środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Świat > Linie LOT i Wizz Air zawiesiły rejsy do Włoch

Linie LOT i Wizz Air zawiesiły rejsy do Włoch

Linie LOT i Wizz Air zawiesiły rejsy do Włoch
Data publikacji: 2020-03-08 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-27 09:45
Wywietleń: 423 446722

Zarząd PLL LOT podjął decyzje o tymczasowej zmianie siatki połączeń na wybranych kierunkach. Także niskokosztowa linia Wizz Air ogłosiła w niedzielę (8 marca) natychmiastowe zawieszenie połączeń do Mediolanu, Treviso oraz Bergamo ze względu na zamknięcie regionu północnych Włoch w celu opanowania epidemii koronawirusa.

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i mniejszym zainteresowaniem podróżami, zarząd LOT-u podjął decyzje o tymczasowej optymalizacji siatki połączeń na wybranych kierunkach: przedłużony zostaje okres zawieszenia rejsów na trasie Warszawa-Pekin - do 25 kwietnia br., rejsy na trasie Budapeszt-Seul zostają wstrzymane do 8 kwietnia br.

Z powodu wprowadzenia ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. 

Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej. Zmiany rezerwacji można dokonać poprzez LOT Contact Center, a także za pośrednictwem wiadomości na Facebook-u (Messenger).

Loty Wizz Air z Warszawy, Gdańska i Katowic do Bergamo zostają zawieszone do 3 kwietnia.  Rezerwacje zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą informowani. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air. Pasażerowie mogą wybrać jedną spośród tych możliwości, klikając w link w wiadomości e-mail, a następnie wskazując najlepszą dla siebie opcję poprzez samoobsługową platformę.

Linia może informować tylko tych pasażerów, którzy dokonali rezerwacji przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną. Ci, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji/biura podróży – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Z 233 do 366 wzrosła w ciągu doby liczba osób, które zmarły we Włoszech z powodu koronawirusa. W całym kraju zarażonych jest ponad 6300 osób (od soboty liczba ta wzrosła o ponad 130). Włochy należą do czołówki krajów, w których gwałtownie się szerzy koronawirus SARS-CoV-2.

(ip)

Fot. PLL LOT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie