środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Leonard Cohen nie żyje

Leonard Cohen nie żyje

Leonard Cohen nie żyje
Data publikacji: 2016-11-11 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 558 170351

W wieku 82 lat zmarł znany kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen. O odejściu artysty poinformowano w czwartek wieczorem za pośrednictwem jego oficjalnego profilu na Facebooku.

"Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że odszedł legendarny poeta, autor tekstów piosenek i artysta Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów" - czytamy na stronie internetowej. 

Jak poinformowała rodzina, uroczystości upamiętniające artystę mają się odbyć w późniejszym terminie w Los Angeles. Nie podano szczegółów dotyczących przyczyny śmierci artysty. 

Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu, w średniozamożnej żydowskiej rodzinie. Jego ojciec Nathan pochodził z Polski, a matka Masha Klonitsky z Litwy. Do najbardziej znanych ballad Cohena należą m.in. "Hallelujah", "Suzanne", "I'm your man". W październiku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana "You Want It Darker".

(pap)

Fot. EPA/ROLF HAID

Komentarze

Oni... a My,
Czyzby tylko "Icek z Moskiem"... byli i sa zawsze i wszedzie na calym Swiecie "najmadrzejsi" i windowani na najwyzsze i najlepiej platne stanowiska ? A reszta Ludnosci Swiata... uwazana jest za klase nr: 3, 4 czy 5 ??
2016-11-12 02:03:13
Czytelnik Łukasz
Nie przepadałem za nim. Ale to fakt, że był charakterystyczny. Choć z tą światową sławą bym nie przesadzał, bo tylko w naszym kraju zrobiono go "bardem" pewnego ruch społecznego.
2016-11-11 11:34:11
Jarun
Cohen to Kahan - polski Żyd. Kahan (albo z rosyjskiego Kagan) to dosyć popularne nazwisko wśród Żydów Wschodniej Europy. Przy czym nie jest to nazwisko w naszym pojęciu a określenie. Ciekawostka: w Shreku wykorzystano utwór Cohena "Hallelujah" (Alleluja).
2016-11-11 10:39:31
[*]
Najważniejsze w muzyce jest, aby mieć swój niepowtarzalny styl i się go konsekwentnie trzymać, do końca. Niskie mruczenie Leonarda zna cały świat, a wątpliwe jest, aby obecne gwiazdki polskiej sceny doczekały tego wieku, będąc aktywnymi zawodowo.
2016-11-11 10:11:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy