czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Jaka będzie prezydentura Trumpa?

Jaka będzie prezydentura Trumpa? [FILM]

Jaka będzie prezydentura Trumpa?
Data publikacji: 2016-11-13 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 246 171608

Amerykanie wybrali swojego 45 prezydenta. Donald Trump zostanie mim oficjalnie w styczniu. Wtedy właśnie nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie zaprzysiężony i zacznie tworzyć swój gabinet. Jaka to może być prezydentura i co oznacza dla Polski?

- Wyniki są ogromnym zaskoczeniem, bo prawie nikt nie spodziewał się tak zdecydowanego zwycięstwa. To jest zaskoczeniem. Ameryka wybrała w pewnym stopniu świeżość, inność, nowość zmianę. Ameryka nie wybrała doświadczenia, prestiżu, wiedzy, doświadczenia życiowego, doświadczenia zawodowego byłej sekretarz stanu – mówi newsrm.tv Michał Kobosko, dyrektor Atlantic Council Poland i Wrocław Global Forum.

Najważniejsze będzie następne 70 dni do inauguracji – ocenia Tonny Housh prezes Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce i wyjaśnia – Będziemy wiedzieli jaką administracje buduje Donald Trump. To będzie pewien sygnał jak i kierunek. Teraz Trump jest poza tradycyjnymi strukturami republikańskimi. Nie mamy takiej pewności jak w przypadku tradycyjnych kandydatur.

Jaka to będzie prezydentura? To ciężko jest ocenić. – Niestety nie wiemy jaka to będzie prezydentura. Nie wiemy czy możemy opierać nasze przekonania i komentarze na tym co Donald Trump mówił w kampanii wyborczej. Być może kiedy realnie przyjdzie mu podejmować decyzje, zatrudni swoją ekipę, administrację przyjdzie czas na zderzenie się z realiami. Tymi realiami wewnątrz amerykańskimi, amerykańskiej gospodarki, rynku pracy i tymi realiami geopolitycznymi – dodaje Michał Kobosko.

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

Jaka bedzie Prezydentura D. Trumpa...
Na pewno duzo, duzo lepsza od Barak-owej, gdyz przed jeszcze silniejsza Ameryka wszyscy beda mieli DUZO WIEKSZY RESPEKT - z Rosja i Chinami wlacznie !!
2016-11-13 21:32:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy