niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu

Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu

Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu
Data publikacji: 2019-03-12 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 991 380082

Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek wieczorem rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko jej przyjęciu zagłosowało 391 posłów, a za - 242 deputowanych (różnica 149 głosów).

Przegrana rządu we wtorkowym głosowaniu jest niższa niż w styczniu, kiedy premier Theresa May odnotowała najwyższą porażkę urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu - przeciwko propozycji zagłosowało wtedy 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (różnica 230 głosów).

Według wcześniejszych zapowiedzi szefowej rządu posłowie po odrzuceniu projektu umowy mają otrzymać w środę szansę, by wypowiedzieć się, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy. W razie porażki również tego wniosku, kolejnego dnia, tzn. w czwartek, otrzymaliby szansę na przegłosowanie nowej instrukcji dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić brexit.

Jeśli parlament nie poprze proponowanego przez rząd porozumienia lub opóźnienia brexitu, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

do @ CA
- napi..asz jak "Uzi"-Bartoszewski. Jeszcze raz proszę, po polsku "z ogonkami" i zasadami gramatyki j.polskiego. Jesteś ruskim prowokatorem tzw. "onucą".
2019-03-14 19:56:57
CA
caly brexit,trum,le pen,wloska liga ,wegry, dojna zmiana to projekty wspierane w rosji celem dalszego podzialu i oslabienia europym wielu o tm wie ,wielu za to placa a wielu debili ktos wybral i nadal udaja ze nie wiedza o co chodzi a wladimir to najniebzpieczniejszy czlowiek an swiecie, widocznie tylko kilka minut zanim doleci atomowka moze im uswiadomic swoja tępotę ale to juz bedzie za pozno, banda debili i kretynow ,trolii, sprzedajnych pseudo patriotow, rece opadaja, nawet tutaj ,ciemny lud ma miche i pincet i go to wali ze nie ma samolotow,energi atom,itd.
2019-03-13 21:11:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie