czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu

Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu

Izba Gmin odrzuciła projekt umowy w sprawie brexitu
Data publikacji: 2019-03-12 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1150 380082

Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek wieczorem rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko jej przyjęciu zagłosowało 391 posłów, a za - 242 deputowanych (różnica 149 głosów).

Przegrana rządu we wtorkowym głosowaniu jest niższa niż w styczniu, kiedy premier Theresa May odnotowała najwyższą porażkę urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu - przeciwko propozycji zagłosowało wtedy 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia (różnica 230 głosów).

Według wcześniejszych zapowiedzi szefowej rządu posłowie po odrzuceniu projektu umowy mają otrzymać w środę szansę, by wypowiedzieć się, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy. W razie porażki również tego wniosku, kolejnego dnia, tzn. w czwartek, otrzymaliby szansę na przegłosowanie nowej instrukcji dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić brexit.

Jeśli parlament nie poprze proponowanego przez rząd porozumienia lub opóźnienia brexitu, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

do @ CA
- napi..asz jak "Uzi"-Bartoszewski. Jeszcze raz proszę, po polsku "z ogonkami" i zasadami gramatyki j.polskiego. Jesteś ruskim prowokatorem tzw. "onucą".
2019-03-14 19:56:57
CA
caly brexit,trum,le pen,wloska liga ,wegry, dojna zmiana to projekty wspierane w rosji celem dalszego podzialu i oslabienia europym wielu o tm wie ,wielu za to placa a wielu debili ktos wybral i nadal udaja ze nie wiedza o co chodzi a wladimir to najniebzpieczniejszy czlowiek an swiecie, widocznie tylko kilka minut zanim doleci atomowka moze im uswiadomic swoja tępotę ale to juz bedzie za pozno, banda debili i kretynow ,trolii, sprzedajnych pseudo patriotow, rece opadaja, nawet tutaj ,ciemny lud ma miche i pincet i go to wali ze nie ma samolotow,energi atom,itd.
2019-03-13 21:11:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie