niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Świat > ICR Polska: Maseczki sprowadzone do Włoch bez naszego certyfikatu

ICR Polska: Maseczki sprowadzone do Włoch bez naszego certyfikatu

ICR Polska: Maseczki sprowadzone do Włoch bez naszego certyfikatu
Data publikacji: 2020-05-01 23:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-02 12:09
Wywietleń: 1128 453677

Firma ICR Polska zajmująca się certyfikacją produktów oświadczyła, że nie wystawiła certyfikatu maseczkom ochronnym sprowadzonym do Włoch przez byłą przewodniczącą Izby Deputowanych Irene Pivetti. Włoska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tego importu.

Dochodzenie prowadzone we Włoszech dotyczy sprowadzenia 15 milionów maseczek, które nie spełniają norm bezpieczeństwa. Część z nich skonfiskowano. Zajmująca się obecnie biznesem najmłodsza w historii była przewodnicząca niższej izby parlamentu w Rzymie sprowadziła te środki ochronne twierdząc, że mają one certyfikat firmy ICR Polska. To oddział koreańskiej jednostki certyfikującej ICR Co. Ltd z siedzibą w Seulu.

W wydanym komunikacie ICR Polska wyjaśniła, że wszystkie certyfikaty wystawione od 1 do 26 marca tego roku dla środków potrzebnych w obecnej epidemii zostały wycofane i zapadła decyzja o ponownym wszczęciu ich wydawania w związku z tym, że pojawiły się także podrobione dokumenty.

Włoskie media podały, że w sobotę Gwardia Finansowa z miasta Savona w Ligurii na wniosek prokuratury przeszukała biura kierowanej przez Irene Pivetti firmy Only Italia Logistic, wobec której toczy się postępowanie dotyczące importu podrobionych maseczek oraz oszustw w handlu. Funkcjonariusze włoskiej policji skarbowej skonfiskowali faktury tej transakcji.

Wcześniej Irene Pivetti, która nie przyznaje się do winy i zapewnia, że wszystko wyjaśni, oświadczyła: "Jeśli okazałoby się, że certyfikat wydany przez polską firmę jest nieważny lub fałszywy, oczywiste jest to, że ja i spółka będziemy stroną poszkodowaną w śledztwie".

(PAP)

Fot. Pixabay.com

Komentarze

Daro
KGHM też sprowadził do Polski maseczki bez certyfikatu. Są bezużyteczne.
2020-05-02 08:27:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie