poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Świat > Dwie osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu w centrum Kijowa

Dwie osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu w centrum Kijowa

Dwie osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu w centrum Kijowa
Data publikacji: 2019-10-23 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-27 00:04
Wywietleń: 606 423946

Dwie osoby zginęły a jedna została ranna w wyniku wybuchu granatu, do którego doszło we wtorek późnym wieczorem w stolicy Ukrainy, Kijowie. Policja podała w środę, że ofiary to weteran walk w Donbasie oraz ochroniarz biurowca, obok którego nastąpiła eksplozja.

Zdarzenie miało miejsce przed barem na ulicy Puszkinskiej. Media informują z powołaniem na źródła policyjne, że granat należał do weterana. Wybuch nastąpił podczas jego rozmowy z ochroniarzem.

- Przesłuchujemy świadków, nikt nie widział konfliktu. Wszczęliśmy postępowanie z artykułu mówiącego o umyślnym zabójstwie, jednak na nagraniach wideo widzimy, że (ci dwaj) rozmawiali - oświadczył przedstawiciel kijowskiej policji Herman Prystupa.

Ranna to młoda kobieta, która w momencie eksplozji przechodziła obok. Została przewieziona do szpitala z lekkimi obrażeniami, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

teść pasierba
PAP paple jak Prystupa "prystupuje" i tak aby nie zmniejszać sympatii do „braci z U...“...Więcej to;“..Diegtiariow brał aktywny udział w wydarzeniach Majdanu 2014 roku. Jak sam twierdził, dowodził bojową grupą złożoną z byłych komandosów. Na początku wojny w Donbasie zorganizował grupę specjalnego przeznaczenia „Kupoł” służącą w ramach batalionu „Donbas”.....jeszcze więcej (do myślenia); “...Po powrocie z frontu Diegtiariow był doradcą wiceministra obrony Petra Mecheda i asystentem deputowanego kijowskiej rady Wołodymyra Łewina.“ (https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wybuch-granatu-w-centrum-kijowa-zginely-dwie-osoby-w-tym-major-batalionu-donbas/).....“Bracia“ czyszczą czy zamiatają?.....Cyt. „Obecny Generalny Prokurator Ukrainy, Rusłan Riaboszapka, zwolnił ze stanowiska swojego zastępcę i szefa zarządu śledztw specjalnych, Serhija Horbatiuka. Nadzorował on m.in. postępowania dotyczące Masakry na Majdanie. Horbatiuk twierdzi, że zwolniono go niezgodnie z prawem.“
2019-10-24 13:16:32
A w W-wie wg... niezaleznej.pl
Dwie osoby wyciagnieto... z Wisly !!
2019-10-23 23:39:47
gr
Dziki kraj.
2019-10-23 11:11:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie