niedziela, 24 stycznia 2021r.

Dwie osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu w centrum Kijowa

Data publikacji: 2019-10-23 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-27 00:04
Dwie osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu w centrum Kijowa
 

Dwie osoby zginęły a jedna została ranna w wyniku wybuchu granatu, do którego doszło we wtorek późnym wieczorem w stolicy Ukrainy, Kijowie. Policja podała w środę, że ofiary to weteran walk w Donbasie oraz ochroniarz biurowca, obok którego nastąpiła eksplozja.

Zdarzenie miało miejsce przed barem na ulicy Puszkinskiej. Media informują z powołaniem na źródła policyjne, że granat należał do weterana. Wybuch nastąpił podczas jego rozmowy z ochroniarzem.

- Przesłuchujemy świadków, nikt nie widział konfliktu. Wszczęliśmy postępowanie z artykułu mówiącego o umyślnym zabójstwie, jednak na nagraniach wideo widzimy, że (ci dwaj) rozmawiali - oświadczył przedstawiciel kijowskiej policji Herman Prystupa.

Ranna to młoda kobieta, która w momencie eksplozji przechodziła obok. Została przewieziona do szpitala z lekkimi obrażeniami, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(pap)

Fot. EPA

Komentarze

teść pasierba
2019-10-24 13:16:32
PAP paple jak Prystupa "prystupuje" i tak aby nie zmniejszać sympatii do „braci z U...“...Więcej to;“..Diegtiariow brał aktywny udział w wydarzeniach Majdanu 2014 roku. Jak sam twierdził, dowodził bojową grupą złożoną z byłych komandosów. Na początku wojny w Donbasie zorganizował grupę specjalnego przeznaczenia „Kupoł” służącą w ramach batalionu „Donbas”.....jeszcze więcej (do myślenia); “...Po powrocie z frontu Diegtiariow był doradcą wiceministra obrony Petra Mecheda i asystentem deputowanego kijowskiej rady Wołodymyra Łewina.“ (https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wybuch-granatu-w-centrum-kijowa-zginely-dwie-osoby-w-tym-major-batalionu-donbas/).....“Bracia“ czyszczą czy zamiatają?.....Cyt. „Obecny Generalny Prokurator Ukrainy, Rusłan Riaboszapka, zwolnił ze stanowiska swojego zastępcę i szefa zarządu śledztw specjalnych, Serhija Horbatiuka. Nadzorował on m.in. postępowania dotyczące Masakry na Majdanie. Horbatiuk twierdzi, że zwolniono go niezgodnie z prawem.“
A w W-wie wg... niezaleznej.pl
2019-10-23 23:39:47
Dwie osoby wyciagnieto... z Wisly !!
gr
2019-10-23 11:11:58
Dziki kraj.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ