Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Dreamliner zawrócił z lotu do Nowego Jorku z powodu usterki

Data publikacji: 04 lutego 2023 r. 23:17
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2023 r. 23:31
Dreamliner zawrócił z lotu do Nowego Jorku z powodu usterki
Fot. Foma (Wikipedia) - licencja CCA-SA 3.0 Unported  

Dreamliner, który w niedzielę po południu wystartował z Warszawy do Nowego Jorku, z powodu usterki musiał zawrócić na Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik LOT Krzysztof Moczulski. Rejs będzie kontynuowany w niedzielę, do tego czasu pasażerowie zostaną zakwaterowani w hotelu.

"Usterka zapasowego +sztucznego horyzontu+ powodem powrotu na lotnisko Chopina Dreamlinera SP-LRB. Po zabudowaniu nowego komponentu samolot będzie kontynuował rejs LO26 do #JFKairport" - napisał w sobotę wieczorem na Twitterze rzecznik prasowy LOT.

W późniejszej rozmowie z PAP Moczulski przekazał, że agent handlingowy w Nowym Jorku poinformował przewoźnika, że z powodu dużego opóźnienia nie będzie w stanie przyjąć samolotu LOT. "W związku z tym rejs zostanie przełożony na niedzielę. Pasażerowie dostaną hotel, śniadanie i wszystkie świadczenia" - zapewnił rzecznik.

Jak wynika ze strony flightera.net, samolot wystartował z Warszawy po godz. 17 i w pobliżu Szwecji zawrócił na Lotnisko Chopina, gdzie - po ponad 2,5 godzinnym locie - wylądował.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cicho!!!
2023-02-12 23:24:39
Te maszyny to lataja bez przerwy to w koncu tez "chca" odpoczac. Dobrze ze mamy UCZCIWYCH ZNAJACYCH SWOM PRACE Mechanikow ze usterki wykrywaja w pore!!! A zeby przeleciec sie nim to nie trzeba miec "marzen" tylko kupic bilet i w DROGE!!!. a czesci zapasowe to Made in China i to na calym Swiecie. TAKIE AKTUALNIE JEST ZYCIE. A co Swiat w nich widzi??? ( Chinach) - to jest pytanie!!!! a alfabet to maja tak zakrzaczkowany , ze sami tez sie nieraz zastanawiaja co tam pisze -......
znów?
2023-02-05 13:28:11
Coś często się psują te Dreamlinery. Naprwedę wielkie marzenie przelecieć się takim amerykańskim szrotem

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA