piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos
Data publikacji: 2020-01-21 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 15:34
Wywietleń: 518 438887

Prezydent RP Andrzej Duda we wtorek (21 stycznia) wieczorem w Davos otworzy Dom Polski. Zlokalizowany przy głównej promenadzie Polish House drugi raz powstał z inicjatywy PZU i Banku Pekao. Dostępny będzie dla odwiedzających przez cały czas trwania Światowego Forum Ekonomicznego. 

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń Domu Polskiego/Polish House będzie miejscem paneli dyskusyjnych, spotkań biznesowych oraz innych wydarzeń promujących zarówno Polskę, jak i obie spółki będące partnerami Forum – PZU i Bank Pekao. Tegoroczne dyskusje odbywać się będą pod hasłem #GrowingEurope, nawiązując do potencjału regionu Europy Środkowo‑Wschodniej w kontekście rozwoju gospodarki naszego kontynentu.

Propagowanie kultury polskiej 

Poza promowaniem rodzimego biznesu oraz potencjału drzemiącego w firmach regionu CEE, twórcom Polish House przyświecał jeszcze jeden, bardzo istotny cel – propagowanie polskiej kultury i szerzenie wiedzy na temat Polski. Wyraźnie widoczne jest to w jego wnętrzu – specjalnie zaprojektowanego w stylu polskiej sztuki ludowej. Tegorocznym motywem przewodnim, a także inspiracją dla twórców, była kultura góralska.

Graficznym motywem przewodnim obecnym w logotypie Domu Polskiego, w jego wnętrzu oraz w materiałach promocyjnych jest wzór wykorzystywany w zdobnictwie góralskim. W kąciku góralskim goście odwiedzający Polish House spróbują natomiast tradycyjnych potraw z południa naszego kraju.

Polska warta odwiedzenia

To jednak nie jedyne atrakcje Polish House. Odwiedzający będą mogli również zaznajomić się z sylwetkami znanych Polaków (m.in. naukowców, artystów oraz sportowców), a przy specjalnym interaktywnym lustrze wziąć udział w krótkim quizie. Odpowiadając na pytania, dowiedzą się, jakim typem podróżnika są oraz jakie miasto powinni w takim razie odwiedzić w naszym kraju. Będą mogli poznać krótki opis tego miasta oraz zobaczyć jego najciekawsze ujęcia. W środku budynku ważnym akcentem będzie m.in. wzór parzenicy, ozdobny ornament hafciarski, pokazany na ścianach i ozdobach.

Dom Polski, stworzony przez PZU i Bank Pekao, dostępny będzie dla wszystkich odwiedzających przez cały czas trwania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, tj. 21-24 stycznia.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to jedno z najbardziej znanych i prestiżowych spotkań czołowych przywódców politycznych, globalnych liderów biznesu, uznanych intelektualistów i ekspertów, a także dziennikarzy. Jego uczestnicy co roku koncentrują się na poszukiwaniu rozwiązań największych problemów gospodarczych i społecznych współczesnego świata.

Otwarcie Domu Polskiego przez prezydenta RP nastąpi o godz. 18.30. 

(ip)

Fot. PZU

Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Dom Polski na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Komentarze

guciu
Wystawa nie rama ktoś zapłata mała rana.
2020-01-23 15:29:42
Alma
Dzisiaj w SRF (szwajcarskiej telewizji)pokazywali dyskusje dot. zastepowania ludzi robotami na stanowiskach pracy.Bardzo ciekawa dyskusje.
2020-01-22 18:47:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Rusza Davos
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie