niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Świat > Daniel Craig postawił weto. Poszło o Kota

Daniel Craig postawił weto. Poszło o Kota

Daniel Craig postawił weto. Poszło o Kota
Data publikacji: 2018-08-23 23:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-24 18:10
Wywietleń: 993 347226

Brytyjski reżyser Danny Boyle zrezygnował z pracy nad 25. filmem o agencie Jamesie Bondzie po sporze z grającym główną rolę Danielem Craigiem dotyczącym obsadzenia w roli czarnego charakteru polskiego aktora Tomasza Kota – podał dziennik „Telegraph”.

Według informacji gazety konflikt Boyle’a z Craigiem miał dotyczyć scenariusza nowego filmu, ale wzmógł się podczas podejmowania ostatecznych decyzji dotyczących obsady, w szczególności roli głównego przeciwnika Bonda.

Proponowany przez reżysera scenariusz miał skupiać się na napięciach politycznych z Rosją i „współczesnej zimnej wojnie”. 41-letni Kot był traktowany jako kandydat do obsadzenia roli rosyjskiego rywala brytyjskiego agenta.

Źródło „Telegrapha” zaznaczyło, że eskalacja sporu wynikała z tego, że Craig zastrzegł sobie prawo do współdecydowania o doborze aktorów. Wskazano m.in., że aktor osobiście wybierał każdą z partnerek Bonda w poprzednich filmach, w których zagrał.

„Prawdą jest, że Tomasz Kot został poproszony przez reżysera o przygotowanie kilku scen, w których interpretował ostatnie role czarnych charakterów” – mówi oświadczenie zamieszczone na profilu Agencji L – Gwiazdy, a podpisane przez jej właścicielkę Lucynę Kobierzycką i samego aktora.

Jak podkreślono „kwestie obsadowe leżą wyłącznie po stronie producentów oraz reżysera”. Kobierzycka i Kot zaznaczyli, że nie otrzymali „żadnego oficjalnego stanowiska wyżej wymienionych podmiotów”.

„Odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących napięć na linii Danny Boyle – Daniel Craig, które miałyby być konsekwencją różnych wizji artystycznych obu panów, i które miałyby dotyczyć ewentualnego udziału Pana Tomasza Kota w najnowszym «Jamesie Bondzie», pragniemy stwierdzić, że nie dysponujemy żadną wiedzą na ten temat i nie wiemy, co obu panów poróżniło” – podkreślono w oświadczeniu. 

Zdjęcia do nowego filmu o Bondzie, którego tytuł nie jest na razie znany, miały rozpocząć się w grudniu, a premiera była wstępnie zaplanowana na koniec października 2019 roku. Nie jest jasne, czy zmiana reżysera spowoduje opóźnienia w jego realizacji, ale nazwisko następcy Boyle’a nie zostało jeszcze ogłoszone.

(pap)

Fot. PAP/Neil Hall

Komentarze

V
Tak się traktuje Polaków. Przodują w tym.....
2018-08-24 10:07:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie