sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Świat > Co czwarta ciąża kończy się aborcją

Co czwarta ciąża kończy się aborcją

Co czwarta ciąża kończy się aborcją
Data publikacji: 2016-05-15 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1909 133688

Każdego roku na świecie co czwarta ciąża kończy się aborcją - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Instytutu Guttmachera, opublikowanego w naukowym czasopiśmie medycznym "Lancet". Rocznie dokonuje się 56 milionów aborcji.

Liczba aborcji na świecie wzrosła z 50 milionów rocznie w latach 1990-1994 do 56 w latach 2010-2014. W ciągu minionych 15 lat w wielu krajach bogatych było mniej aborcji, natomiast w biedniejszych regionach świata ich liczba utrzymywała się na stałym poziomie. Liczba usuwanych ciąż w krajach rozwiniętych zmalała z 25 do 14 na 1000 kobiet w wieku reprodukcyjnym. Z kolei wzrost aborcji obserwuje się w krajach rozwijających się, co jest częściowo spowodowane wzrostem populacji i chęcią posiadania mniej licznej rodziny.

Naukowcy twierdzą, że wskaźniki dotyczące aborcji są podobne w różnych krajach, bez względu na to, czy są dokonywane legalnie czy też nie. Ich zdaniem przepisy zakazujące aborcji nie ograniczają liczby takich zabiegów, a mogą powodować, że kobiety decydują się na nielegalną aborcję, która może być niebezpieczna.

WHO i Instytut Guttmachera zwracają uwagę, że w Ameryce Łacińskiej co trzecia ciąża kończy się aborcją, co jest wynikiem wyższym niż w pozostałych regionach świata. Odnotowano również niewielki wzrost w krajach Europy Zachodniej, co - jak sugerują eksperci - może być związane ze wzrostem migracji kobiet z innych części świata, w tym z Europy Wschodniej. Możliwe, że niektóre kobiety nie wiedzą o dostępnych lekach oraz środkach i usługach antykoncepcyjnych albo przyjeżdżają z krajów, gdzie wskaźniki aborcji są generalnie wyższe - tłumaczą eksperci. (pap)

Komentarze

Duze straty i mniej na tacy,
No i ile... tak Koscioly, Meczety oraz Cerkwie jak i cos tam jeszcze 4-go....straca przez to przyszlych Owieczek i Barankow, gdzie o Osiolkach juz nie wspomne !!
2016-05-15 23:19:24
co trzecia ciąża kończy się aborcją
w Ameryce Łacińskiej co trzecia ciąża kończy się aborcją, co jest wynikiem wyższym niż w pozostałych regionach świata. -- Czyli w krajach gdzie bardzo dużo ludzi jest uzależnionych od Partii Watykańskiej, mają w d..ie nauczanie sukienkowych wodzów.
2016-05-15 18:34:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie