poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Co czwarta ciąża kończy się aborcją

Co czwarta ciąża kończy się aborcją

Co czwarta ciąża kończy się aborcją
Data publikacji: 2016-05-15 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 1385 133688

Każdego roku na świecie co czwarta ciąża kończy się aborcją - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Instytutu Guttmachera, opublikowanego w naukowym czasopiśmie medycznym "Lancet". Rocznie dokonuje się 56 milionów aborcji.

Liczba aborcji na świecie wzrosła z 50 milionów rocznie w latach 1990-1994 do 56 w latach 2010-2014. W ciągu minionych 15 lat w wielu krajach bogatych było mniej aborcji, natomiast w biedniejszych regionach świata ich liczba utrzymywała się na stałym poziomie. Liczba usuwanych ciąż w krajach rozwiniętych zmalała z 25 do 14 na 1000 kobiet w wieku reprodukcyjnym. Z kolei wzrost aborcji obserwuje się w krajach rozwijających się, co jest częściowo spowodowane wzrostem populacji i chęcią posiadania mniej licznej rodziny.

Naukowcy twierdzą, że wskaźniki dotyczące aborcji są podobne w różnych krajach, bez względu na to, czy są dokonywane legalnie czy też nie. Ich zdaniem przepisy zakazujące aborcji nie ograniczają liczby takich zabiegów, a mogą powodować, że kobiety decydują się na nielegalną aborcję, która może być niebezpieczna.

WHO i Instytut Guttmachera zwracają uwagę, że w Ameryce Łacińskiej co trzecia ciąża kończy się aborcją, co jest wynikiem wyższym niż w pozostałych regionach świata. Odnotowano również niewielki wzrost w krajach Europy Zachodniej, co - jak sugerują eksperci - może być związane ze wzrostem migracji kobiet z innych części świata, w tym z Europy Wschodniej. Możliwe, że niektóre kobiety nie wiedzą o dostępnych lekach oraz środkach i usługach antykoncepcyjnych albo przyjeżdżają z krajów, gdzie wskaźniki aborcji są generalnie wyższe - tłumaczą eksperci. (pap)

Komentarze

Duze straty i mniej na tacy,
No i ile... tak Koscioly, Meczety oraz Cerkwie jak i cos tam jeszcze 4-go....straca przez to przyszlych Owieczek i Barankow, gdzie o Osiolkach juz nie wspomne !!
2016-05-15 23:19:24
co trzecia ciąża kończy się aborcją
w Ameryce Łacińskiej co trzecia ciąża kończy się aborcją, co jest wynikiem wyższym niż w pozostałych regionach świata. -- Czyli w krajach gdzie bardzo dużo ludzi jest uzależnionych od Partii Watykańskiej, mają w d..ie nauczanie sukienkowych wodzów.
2016-05-15 18:34:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy