Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Chaos komunikacyjny po poluzowaniu restrykcji w Hiszpanii

Data publikacji: 2021-05-15 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-15 23:19
Chaos komunikacyjny po poluzowaniu restrykcji w Hiszpanii
Fot. Pixabay.com  

Rozpoczęcie weekendu, pierwszego bez stanu zagrożenia epidemicznego, doprowadziło w Hiszpanii do masowych wyjazdów obywateli tego kraju na krótkie urlopy. W rezultacie doszło do licznych korków i chaosu komunikacyjnego w wielu regionach kraju.

Exodus mieszkańców hiszpańskich miast doprowadził w piątek wieczorem do paraliżu dróg w kilkunastu prowincjach kraju. Najliczniejsze korki występują w prowincji Madrytu, Barcelony, Alicante, Malagi, Murcji, Sewilli oraz w Walencji.

Według kierownictwa Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT) do chaosu komunikacyjnego doszło w piątek na siedmiu autostradach Hiszpanii oraz na kilkudziesięciu trasach szybkiego ruchu w różnych regionach kraju.

Władze DGT odnotowały szczególnie wysoki wzrost natężenia ruchu wśród rezydentów hiszpańskiej stolicy. Ruch na drogach wyjazdowych z Madrytu zwiększył się w piątek o blisko 50 proc. w porównaniu z minionym tygodniem.

W związku z obowiązywaniem od 25 października do 9 maja stanu zagrożenia epidemicznego na terenie całej Hiszpanii panowały surowe restrykcje przeciwepidemiczne, zakazujące m.in. opuszczania terenów wspólnot autonomicznych i nakładające konieczność przestrzegania nocnej godziny policyjnej.

Już w pierwszych godzinach po wygaśnięciu stanu zagrożenia epidemicznego we wszystkich regionach Hiszpanii zanotowano liczne przypadki nielegalnych zabaw organizowanych w plenerze przez młodzież. Ich uczestnicy zazwyczaj nie mieli na twarzach masek ochronnych, ani nie przestrzegali dystansu społecznego.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ