wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Świat > Boris Johnson: „W burkach wyglądają jak skrzynki pocztowe”

Boris Johnson: „W burkach wyglądają jak skrzynki pocztowe”

Boris Johnson: „W burkach wyglądają jak skrzynki pocztowe”
Data publikacji: 2018-08-09 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-10 23:18
Wywietleń: 1423 342251

Były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson odmówił przeprosin za słowa, że muzułmanki noszące burkę wyglądają jak „skrzynki pocztowe” i „przestępcy napadający na bank”. Wezwał go do tego przewodniczący rządzącej Partii Konserwatywnej.

Źródło zbliżone do Johnsona powiedziało w rozmowie z agencją Press Association, że krytyka jego wypowiedzi była „kuriozalna”, a cała sytuacja była „atakiem’’ na jego poglądy. Dodało, że Wielka Brytania nie może „wpaść w pułapkę zamykania debaty na poważne tematy”.

– Musimy to wytykać. Jeśli nie jesteśmy w stanie występować w obronie liberalnych wartości, to po prostu oddajemy grunt ciemnogrodowi i ekstremistom – dodał rozmówca agencji.

Kontrowersje dotyczą poniedziałkowego felietonu Johnsona dla dziennika „The Telegraph”. Komentując decyzję Danii o wprowadzeniu zakazu noszenia burki.

Po odejściu z MSZ Johnson wrócił na stanowisko regularnego komentatora gazety, za co – według medialnych spekulacji – otrzymuje nawet do 275 tys. funtów rocznie.

(pap)

Fot. Facebook/Boris Johnson 

Komentarze

Czyli ze...
Np. Europejski XXI Wiek... wg. Abdullahow ma sie cofnac do ich XVII czy XVIII-go Wieku w ktorym dalej zyja !! No ale jak G.B. se az Tylu nawpuszczala Nachodzcow... to teraz maja co maja - a to dopiero poooczatek !!
2018-08-10 23:04:08
Odkrycie
Nie ma racji, skrzynki pocztowe są czerwone, chyba, że chodzi o to, że widoczny jest tylko otwór na oczy, który przypomina miejsce do wrzucania listów. W internecie często spotyka się określenia pokazywane w memach i demotywatorach, gdzie porównuje się do czarnych worków na odpady. A przestępcy napadający na bank to rzeczywiście, mają ściśle zakryte twarze, więc nie ma się co dziwić takiemu porównaniu. Prawda jest taka, że uczciwi ludzie nie mają nic do ukrycia - oczywiście poza antyterrorystami i świadkami incognito, z oczywistych względów. Był już przypadek, gdy uczeń przebierał się za mamę i chodził na zebrania rodziców właśnie dlatego, że nie było widać, kto jest pod spodem.
2018-08-09 10:47:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie