poniedziałek, 20 sierpnia 2018.
Strona główna > Świat > Bliżej wyjaśnienia zagadki

Bliżej wyjaśnienia zagadki

Bliżej wyjaśnienia zagadki
Data publikacji: 2015-07-31 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 325 7062

Malezja wysłała zespół ekspertów, których zadaniem będzie zbadanie, czy szczątki wyrzucone przy wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim pochodzą z zaginionego w 2014 roku Boeinga 777. Maszyna zaginęła z 239 osobami na pokładzie. Dotąd jej nie odnaleziono.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines, na pokładzie którego było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin, zaginął 8 marca 2014 roku, podczas lotu ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, do Pekinu. Zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że samolot zmienił kurs i leciał na południe. Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo. Dotychczasowe poszukiwania, prowadzone na obszarze dziesiątków tysięcy km kwadratowych, nie dały jednak żadnego rezultatu.

Według ekspertów ds. lotnictwa odnalezione szczątki wyglądają jak fragment skrzydła (klapolotka) z samolotu Boeing 777. Jednak linie Malaysia Airlines, które obsługiwały tamten lot, zastrzegły, że jest "zbyt wcześnie" na spekulacje na temat pochodzenia fragmentu maszyny. Zaginięcie samolotu, realizującego lot o oznaczeniu MH370, to jedna z największych niewyjaśnionych tajemnic w historii lotnictwa.

- Jakikolwiek szczątki zostały znalezione, potrzebna jest dalsza weryfikacja, zanim będziemy mogli potwierdzić, że fragment pochodził z MH370 - powiedział minister transportu Malezji Liow Tiong Lai. Z kolei wiceszef tego resortu Abdul Aziz Kaprawi powiedział w czwartek, że ustalenie, czy część pochodzi konkretnie z maszyny, która zaginęła, zajmie około dwóch dni.

Pod koniec stycznia rząd Malezji formalnie uznał zniknięcie maszyny za wypadek, otwierając drogę do wypłacenia rodzinom ofiar odszkodowań. (pap)

 

Na zdjęciu: Odnaleziony fragment samolotu
Fot. EPA/RAYMOND WAE TION

 

 

Komentarze

PO kilku juz latach....
A co z TU-154 zagadka ze Smolenska... ??
2015-08-01 21:57:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy