niedziela, 19 maja 2019.
Strona główna > Świat > "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII

"Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII [GALERIA]

"Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII
Data publikacji: 2018-01-26 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1356 311311

Jednostki 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem Allied Spirit VIII. Manewry odbywają się na terenie ośrodka szkoleniowego 7. Armii USA w Hohenfels (Niemcy).

 

Jednym z najważniejszych celów ćwiczenia "Allied Spirit VIII" jest rozwój i wzmocnienie interoperacyjności, zdolność do planowania, a także kierowania i realizacji procesu zabezpieczenia logistycznego z uwzględnieniem podległych sił międzynarodowych. Stąd też manewry na bawarskim poligonie są doskonałym sprawdzianem dla pododdziałów „Błękitnej” Brygady w wykonywaniu skomplikowanym zadań w górzystym terenie i zmieniających się warunkach pogodowych.

- Z każdym dniem, a nawet z każdą godziną ćwiczenia Allied Spirit VIII przybywa zadań dla żołnierzy „Błękitnej” Brygady. Jest ciężko, pojawiają się mniejsze lub większe wyzwania, ale po to intensywnie się szkoliliśmy, aby teraz udowodnić nasze przygotowanie. Jesteśmy pełni wiary w swoje umiejętności, że współdziałając z żołnierzami innych armii wykonamy postawione zadania – podsumował dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej pułkownik Piotr Trytek.

Manewry  „Allied Spirit VIII” to pierwsze z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich główną rolę pełnić będą jednostki 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. To również przygotowanie się do najważniejszego ćwiczenia, jakim jest Anakonda-18, podczas którego 12. SDZ będzie głównym ćwiczącym związkiem taktycznym.

(mg)

Fot. por. Błażej Łukaszewski, por. Bartłomiej Kulesza

"Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII "Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie