Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

"Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII [GALERIA]

Data publikacji: 26 stycznia 2018 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:47
"Błękitna" Brygada na manewrach Allied Spirit VIII
Fot. por. Błażej Łukaszewski, por. Bartłomiej Kulesza  

Jednostki 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach pod kryptonimem Allied Spirit VIII. Manewry odbywają się na terenie ośrodka szkoleniowego 7. Armii USA w Hohenfels (Niemcy).

 

Jednym z najważniejszych celów ćwiczenia "Allied Spirit VIII" jest rozwój i wzmocnienie interoperacyjności, zdolność do planowania, a także kierowania i realizacji procesu zabezpieczenia logistycznego z uwzględnieniem podległych sił międzynarodowych. Stąd też manewry na bawarskim poligonie są doskonałym sprawdzianem dla pododdziałów „Błękitnej” Brygady w wykonywaniu skomplikowanym zadań w górzystym terenie i zmieniających się warunkach pogodowych.

- Z każdym dniem, a nawet z każdą godziną ćwiczenia Allied Spirit VIII przybywa zadań dla żołnierzy „Błękitnej” Brygady. Jest ciężko, pojawiają się mniejsze lub większe wyzwania, ale po to intensywnie się szkoliliśmy, aby teraz udowodnić nasze przygotowanie. Jesteśmy pełni wiary w swoje umiejętności, że współdziałając z żołnierzami innych armii wykonamy postawione zadania – podsumował dowódca 12. Brygady Zmechanizowanej pułkownik Piotr Trytek.

Manewry  „Allied Spirit VIII” to pierwsze z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich główną rolę pełnić będą jednostki 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. To również przygotowanie się do najważniejszego ćwiczenia, jakim jest Anakonda-18, podczas którego 12. SDZ będzie głównym ćwiczącym związkiem taktycznym.

(mg)

Fot. por. Błażej Łukaszewski, por. Bartłomiej Kulesza

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA