wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Bijatyka w ośrodku dla uchodźców w Hesji

Bijatyka w ośrodku dla uchodźców w Hesji

Bijatyka w ośrodku dla uchodźców w Hesji
Data publikacji: 2015-09-28 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1072 24376

Kilkaset osób uczestniczyło w bijatyce, do której doszło w niedzielę w ośrodku dla uchodźców w Calden, w Hesji, w środkowych Niemczech. Podczas interwencji policji kilkunastu funkcjonariuszy i imigrantów odniosło obrażenia - podało radio Deutschlandfunk.

Konflikt zaczął się od incydentu podczas wydawania jedzenia - informuje w poniedziałek Deutschlandfunk. Jeden z pensjonariuszy ośrodka próbował bez kolejki zdobyć swój przydział żywnościowy i został przywołany do porządku przez jednego z czekających w kolejce. Między obu mężczyznami doszło do szamotaniny.

Po południu doszło do eskalacji sporu. Dwie grupy liczące po 60 osób starły się na terenie ośrodka. Ośmiu uchodźców odniosło obrażenia.

Wieczorem konflikt po raz kolejny się zaostrzył. Tym razem w bójce uczestniczyło 370 azylantów. W ruch poszły metalowe pręty i inne twarde przedmioty. Obie strony użyły gazu łzawiącego. Uczestnicy bijatyki zaatakowali interweniujących policjantów. Podczas wieczornych starć rannych zostało trzech funkcjonariuszy i trzech uchodźców. Część imigrantów uciekła z ośrodka. Siły porządkowe potrzebowały kilku godzin na opanowanie sytuacji.

Media nie podają, jakie narodowości uczestniczyły w bójce.

Kierownictwo ośrodka zdecydowało się na przeniesienie części uchodźców do innego ośrodka. Rzecznik policji w Calden zaprzeczył, jakoby azylanci zabarykadowali się na terenie ośrodka, co sugerowały media.

W miasteczku namiotowym w Calden mieszka 1500 osób z Syrii, Pakistanu, Albanii i kilkunastu innych krajów. Niemieckie media zwracają uwagę, że obywatele krajów bałkańskich, którzy nie mają praktycznie żadnych szans na azyl w Niemczech, są bardzo sfrustrowani.

Pod koniec sierpnia do bijatyki doszło w ośrodku dla uchodźców w Suhl, w Turyngii. Rannych zostało czterech policjantów i co najmniej 10 mieszkańców schroniska. Przyczyną bijatyki była profanacja Koranu. (PAP)

Na zdjęciu: Kolejni uchodźcy czekają na przejście przez granicę między Austrią (w rejonie Salzburga) a Niemcami koło Freilassing. 

Fot.: EPA/BARBARA GINDL

Komentarze

Edmund
Czyli "wojna domowa" w wydaniu arabskim.I to są ci którzy to niby uciekali przed wojną.Rządzące Europą durne politykierskie łby zamiast pogonić te hałastre pozwoliły im przenieść swoje problemy na naszą ziemie.
2015-09-29 06:13:08
Bruksela PO-piera,
To dopiero sa PO-czatki "wystepow"... dla Brukselskich Wielbicieli "Multi-Kulti" ! !
2015-09-29 01:54:07
Głosuję na PiS
25 października mówię NIE islamizacji Polski!
2015-09-28 18:30:49
Propozycja dla rządzących
JA proponuję inko gnito wysłać wszystkich Eurodeputowanych do takich obozów azylantów imigrantów czy jak zwał tą hordę i niech zobaczą sami jak tam jest i powiedzą publicznie. Bo skoro prawda podawana przez media nie jest prawdą a cenzura nakładana na media niezależne i osoby ogłaszające to w internecie to byłby dobry sposób na pokazanie prawdy i oświecenie tych ciemno panującej masy w Brukseli Paryżu Londynie Berlinie Warszawie i innych stolic europejskich jak i ich rządów do czego doprowadzają. Debatowanie nic nie da . Trzeba zakładać obozy i ich tam prześwietlać kto skąd z kim dlaczego , szkolić i wysyłać do ich krajów aby walczyli o wolność swych krajów a nie na krzywy ryj żyć za nasze podatki. Nie życzę sobie aby grosz z moich podatków był przekazywany na tą hordę , to dzicz inna kulturowo i religijna która nigdy nie zasymiluje się z naszą europejską nacją wielonarodowościową.
2015-09-28 17:20:01
zdumiony kazek
Oczywiście nikt nie wiedział,że do takich sytuacji będzie dochodziło?
2015-09-28 10:26:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy