niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Ataki na uchodźców

Ataki na uchodźców

Ataki na uchodźców
Data publikacji: 2015-07-28 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1139 6033

O wprowadzenie w Niemczech zakazu demonstracji w promieniu 1 km od ośrodków dla uchodźców zaapelował szef związku zawodowego policjantów Rainer Wendt. Wyraził ten postulat w gazecie "Saarbruecker Zeitung''.


- Ludzie, którzy uciekają przed prześladowaniami, mają prawo nie oglądać twarzy tych, którzy rzucają kamieniami - powiedział Wendt. Jego wypowiedź padła po serii gwałtownych demonstracji niechęci wobec uchodźców w Niemczech.

Podczas jednego z ostatnich incydentów w niedzielę wandale wybili okna w hotelu w Dreźnie, który w tym tygodniu ma przyjąć uchodźców. W lipcu i czerwcu doszło do serii podpaleń pomieszczeń przeznaczonych dla azylantów. Przed ośrodkami organizowane są pikiety i demonstracje.

Od początku roku w Niemczech doszło do 202 ataków na ośrodki dla uchodźców, niemal tyle samo co w całym roku ubiegłym - poinformowało MSW. Ponad trzy czwarte incydentów miało podłoże skrajnie prawicowe.

***

W Niemczech oczekuje się w bieżącym roku przyjazdu rekordowej liczby 450 tys. szukających schronienia osób, podczas gdy w roku ubiegłym było ich dwukrotnie mniej. Tylko w pierwszym kwartale przybyszów takich zarejestrowano ponad 85 tys., a większość z nich pochodziła z Kosowa, Albanii, Serbii, Syrii, Iraku i Afganistanu. (pap)

 

Fot. EPA/GEORGI LICOVSKI

Komentarze

"PO-trzebna PO-moc"...
A moze wobec tego... ze PO juz "TONIE"...to ktorys z Czlonkow w Parti wpadl na PO-mysl, by wykorzystac okazje i sciagnac do Polski ok. 2 000 "Lewicowych" emigrantow z Afrykanskiej Syri i Erytrei, ktorzy na przyszlosc "wypelnia luke" i zasila PO-stkomunistyczne szeregi ! A doswiadczenie z PZPR-owskiej Parti z lat 1960-ch jest.... gdzie przyjeto wowczas do Polski...setki, a moze i tysiace Komunistycznych Grekow, PO tamtejszym PO-litycznym "Przewrocie" ! !
2015-07-29 22:35:16
Propozycja...
A nie lepiej zrobic Narodowe Referendum.... i Ci co sa za przyjeciem cudzoziemcow, niech PO-przyjmuja Ich do swoich domow, czyli PO-d swoj dach i dalej utrzymuja Ich tylko ze swoich kosztow ! Czyli, "nie uszczesliwiajmy"... WSZYSTKICH NA SILE ! !
2015-07-28 22:49:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy