Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Atak rakietowy na Ukrainę. Minister zdrowia: odezwały się rosyjskie demony

Data publikacji: 10 października 2022 r. 15:32
Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022 r. 11:06
Atak rakietowy na Ukrainę. Minister zdrowia: odezwały się rosyjskie demony
Fot. PAP  

Znowu dotarły do nas tragiczne informacje z Ukrainy, Rosja dokonała kolejnego ostrzału największych miast – powiedział w poniedziałek na inauguracji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że po okresie stabilizacji znowu odezwały się rosyjskie demony.

Minister zdrowia Adam Niedzieli uczestniczy w inauguracji roku akademickiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W jej trakcie zwrócił się do zebrany, podkreślając, że "przed nami trudny rok".

Powiedział, że "rano znowu dotarły do nas tragiczne informacje z Ukrainy, gdzie Rosja dokonała kolejnego ostrzału największych ukraińskich miast". Zauważył, że "po okresie pewnego letargu, stabilizacji, znowu odezwały się rosyjskie demony".

Minister odniósł się do zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego w poniedziałek rano na miasta w Ukrainie. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże i w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Według wstępnych doniesień tylko w stolicy zginęło osiem osób, a 24 zostały ranne.

Minister, zwracając się do przedstawicieli studentów i pracowników akademickich, wskazał, że od 9 miesięcy "jesteśmy świadkami ogromnej tragedii, która ma ogromne konsekwencje dla całej Europy i świata". "Te dziewięć miesięcy jest okresem patrzenia i próby znalezienia takich metod, sposobów życia, która zapewnią nam względną stabilność" – ocenił.

Minister podkreślił, że po pandemii wielu myślało, że nic gorsze nie może się zdarzyć. "Mieliśmy dwa lata ciężkiej pracy, szczególnie ciężkiej w środowisku medycznym" – wskazał.

Dodał, że rzeczywistość pokazała, że scenariusze mogą być jeszcze gorsze. "Staliśmy się świadkami wojny, która spowodowała przepływ uchodźców" – stwierdził.

Zwrócił uwagę, że większość uchodźców wymagała pomocy. Zauważył, że Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne odegrały w zakresie niesienia pomocy uchodźcom ważną rolę. Przytoczył przykład prof. Piotra Czauderny, który koordynował przyjazd z Ukrainy do Polski dzieci leczących się onkologicznie.

Minister Niedzielski zwrócił również uwagę, że przyszło nam żyć w latach "ciągłego kryzysu". "Trudno pomyśleć o normalności, którą jeszcze trzy-cztery lata temu uznawaliśmy za zwykłą, istniejącą, normalną" – podkreślił.

(PAP) 

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wnimanje, Achtung!
2022-10-12 12:27:49
- niżej nadaje tzw. onuca ! ...."a rowniez PO czesci "wspol-Winni"... tego co sie Stalo, bo za dluugo i Glosowali na Ukrainskich KO-munistow i PO-zostalych PO-trzaskanych u Siebie... i bardzo czesto Nie interesowali sie Polityka wlasnego Kraju - chocby tylko "jako-tako"... !! A teraz "placz i zgrzytanie zebow"..." Bez pół litra to nawet "Wołodia Putinowicz" tego nie rozbierze!
I zwykli U-kraincy !
2022-10-12 11:05:54
Sa rowniez PO czesci "wspol-Winni"... tego co sie Stalo, bo za dluugo i Glosowali na Ukrainskich KO-munistow i PO-zostalych PO-trzaskanych u Siebie... i bardzo czesto Nie interesowali sie Polityka wlasnego Kraju - chocby tylko "jako-tako"... !! A teraz "placz i zgrzytanie zebow"... ?? A wiec: jak se i Ukrainski Jasiu z U-Malgosia PO-scielili... to teraz tak maja, gdyz od 1945 roku prawie nic Nie Demostrowali - porownujac chocby z Nami Walczacymi Polakami ...!!!
Oj tam, oj tam
2022-10-11 09:57:04
- to ten minister, który nie zapłaci (?) "czosnkowym" za szczepionki; "Niedzielski: zerwaliśmy kontrakt z Pfizerem, nie płacimy za szczepionki Polska zawiadomiła Komisję Europejską i firmę Pfizer, że odmawia przyjmowania zakontraktowanych szczepionek i wykonywania płatności za nie - poinformował w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. W polskich magazynach jest jeszcze 25 mln szczepionek, a w ramach kontraktów ma być dostarczone kolejne 60-70 milionów.
Edmund
2022-10-10 19:23:31
"Normalność" ktora istniała kilka lat temu.Fakt,jeszcze 4 lata temu ,jakość ta normalność z rozpędu po Tusku istniała .Ale źe jako wy ciemniactwo potraficie spieprzyć wszystko to spieprzyliście nawet NORMALNĄ NORMALNOŚĆ

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA