czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Atak na kierowcę i samochód Beaty Kempy w Brukseli

Atak na kierowcę i samochód Beaty Kempy w Brukseli

Atak na kierowcę i samochód Beaty Kempy w Brukseli
Data publikacji: 2019-07-25 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30 23:44
Wywietleń: 1464 404941

 

Trzech mężczyzn zaatakowało kierowcę z Parlamentu Europejskiego, który przyjechał po mnie do hotelu; sama zdążyłam się cofnąć do recepcji; to był atak agresji, może nie spodobał się samochód albo kierowca - powiedziała w czwartek europosłanka PiS Beata Kempa.

W czwartek TVP Info podała początkowo, że Kempa została zaatakowana w Brukseli przez grupę mężczyzn. Jak informował portal tej stacji, grupa mężczyzn miała pobić kierowcę auta polskiej eurodeputowanej.

Kempa odniosła się do tych informacji w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli.

Jak powiedziała, kierowca, który przyjechał po nią z PE, został zaatakowany przez trzech mężczyzn "bardzo dobrze zbudowanych (...), można powiedzieć o urodzie arabskiej". - Nie wiadomo właściwie, czego dotyczyła ta awantura - podkreśliła Kempa.

Kempa mówiła, że nie wiadomo, czy napastnikom nie spodobało się to, że kierowca zaparkował samochód w określonym miejscu. - Samochód również został opluty, skopany, pan kierowca też (został) poturbowany - relacjonowała europosłanka PiS. Jak wskazała, zajście wyglądało "bardzo groźnie".

Dodała, że ucierpiał kierowca, a ona sama zdążyła cofnąć się do recepcji hotelu i poprosiła, by wezwana została policja. Jak mówiła, napastnicy byli bardzo agresywni, próbowali zaatakować też drugi samochód, ale kierowca zdołał odjechać.

- Jeden z nich (napastników - PAP) był bardzo agresywny, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu albo narkotyków – wskazała.

Kempa powiedziała, że napastnicy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Dodała, że zapamiętała część numeru rejestracyjnego samochodu, którym się poruszali.

Zaznaczyła, że do ataku doszło o poranku, w dzielnicy uważanej za spokojną. Zauważyła, że są też inni świadkowie zdarzenia.

Pytana o przyczyny ataku, odparła, że to był "atak agresji". - Po prostu komuś nie spodobał się samochód, może kierowca, powód żaden – wskazała. Mówiła, że nie sądzi, aby napastnicy wiedzieli, kim ona jest i by akt agresji był związany z pracą europosła.

Policja, jak relacjonowała, pojawiła się na miejscu bardzo szybko. - Zostawiłem oczywiście swoje dane. Jestem w stanie oczywiście zeznać w sprawie tego pana. Kierowca zachował się bardzo profesjonalnie. Było mi go bardzo szkoda. Była bardzo roztrzęsiony – zaznaczyła.

Dodała, że zamierza spotkać się z przełożonymi kierowcy z PE i podziękować za jego postawę. - Był naprawdę w obliczu bardzo dużego zagrożenia – podkreśliła.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Na zdjęciu: europosłanka Beata Kempa

Komentarze

doi @ Jaruna
- nie PO_pierduj, belgijska policja sprawdzi czy to nie było "PO_palenie sławojki - zamach na PO_sła Brejze".
2019-07-30 23:16:13
Jarun
Podobno napastnicy chcieli przepis na bigos i ziemniaki z rydzami.
2019-07-30 14:33:44
do @ "...napastnicy wiedzieli, kim ona jest..."
czyli do POJ..ba. Brukselska policja sprawdzi czy ów napad to nie przypadkiem "zamach na PO_sła i PO_palenie "tojtojki". Przy_PO_minam debilowi;"Poseł Brejza zawiadomił w niedzielę policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny. Zgłoszenie parlamentarzysty ma związek z pożarem przy jego kamienicy w nocy z piątku na sobotę. Jak dodał, o pożarze on i jego bliscy dowiedzieli się po fakcie. Sąsiedzi wszystko ugasili. Rano wzywana była policja i trwało wstępne zabezpieczenia materiału. Sąsiedzi uratowali nam życie. To pewne. Jestem im bardzo wdzięczny - powiedział Brejza. O pożarze dowiedzieliśmy się od mojej mamy, która poinformowała nas w sobotę o czynnościach policji" - powiedział poseł."
2019-07-28 19:24:58
"...napastnicy wiedzieli, kim ona jest..."
A kim jest ta PiSdzielczyni ?????????????? "zero do kółka"...jak mawiał o takich "wybitnych" Pan Wiech Wiechecki...
2019-07-27 09:42:10
No i prosze
Skoro s.p. czyli "po_nizszy spiacy Stalin" jeszcze dzisiaj "duzo wie"... tzn. ze i w Brukseli "Licho nie spi" ??
2019-07-25 23:10:56
Obserwer
Zamach na polskom racje stanu
2019-07-25 16:13:31
śp.Stalin
Bzdury przypadkowy kierowca któremu zlecono ten kurs!zamach na Klempe ???????
2019-07-25 15:14:53
aj waj
to na pewno był zamach - gwałtu rety
2019-07-25 15:01:25
?
Hotel z pewnością ma kamery i wkrótce poznamy kulisy tego zajścia.
2019-07-25 14:39:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie