niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Atak hakerów na sztab Macrona

Atak hakerów na sztab Macrona

Atak hakerów na sztab Macrona
Data publikacji: 2017-05-06 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 335 250423

Francuska Centralna Komisja Wyborcza zajęła się w sobotę sprawą ataku hakerów na sztab wyborczy kandydata do prezydentury Emmanuela Macrona - podała agencja AP. W niedzielę we Francji odbędzie się II tura wyborów prezydenckich.

Macron zmierzy się z kandydatką ze skrajnej prawicy Marine Le Pen. Według ostatniego sondażu opublikowanego w piątek przed ciszą wyborczą wygrywa on ze swą rywalką stosunkiem głosów 63 do 37.

Sztab Macrona ogłosił w piątek wieczorem, że padł ofiarą "zmasowanego ataku" niezidentyfikowanych hakerów po tym jak do sieci przeniknęło ok. 9 gigabajtów dokumentów i danych.

"Ruch +En Marche+ (Naprzód) został dziś wieczorem celem zmasowanego i skoordynowanego ataku hakerskiego, który umożliwił przeniknięcie do mediów społecznościowych różnych wewnętrznych informacji" - głosi komunikat sztabu Macrona.

Dane te umieścił użytkownik nazywający siebie EMLEAKS na stronie internetowej typu Pastebin, która umożliwia anonimowe publikowanie jakichkolwiek tekstów.

Według komunikatu prawdziwe dokumenty zostały pomieszane z fałszywymi, aby wywołać jeszcze większe zamieszanie. Dokumenty mają dotyczyć m.in. wewnętrznych danych z przebiegu kampanii, w tym e-maili i rozliczeń finansowych.

 Sztab Macrona nie oskarżył o atak jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, ale porównał go do ujawnienia e-maili Partii Demokratycznej przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi w USA, co osłabiło kandydatkę Demokratów do Białego Domu Hillary Clinton. O atak ten oskarżano hakerów rosyjskich.

(pap)

Fot. EPA

 

 

Komentarze

123
znow atak ruskich ,tak jak w usa ,oby tym razem we Francji ciemnylud nie popelnił tego bledu,dla Polski Macron to jedyne rozsądne wyjscie, a to co mowi w kampanii wiadomo ze nie bedzie do konca realizowane, musi kupic głosy ciemnego luda.Nie bojcie sie okłamywac glupich ludzi oni we wszystko uwierza niestety...
2017-05-07 10:05:40
Stooop,
Francja stoi "nad przepascia"... a Gosciu nawoluje by isc Naprzod...!!
2017-05-07 01:13:48
Ciekawe,
A na jaka "fuche"... zalapala sie juz ta Murzynka obok ?
2017-05-07 01:09:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy