niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Adopcja dla par homoseksualnych

Adopcja dla par homoseksualnych

Adopcja dla par homoseksualnych
Data publikacji: 2015-11-23 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 1390 40629

Portugalski parlament przyjął projekt ustawy zezwalającej parom homoseksualnym na adopcję dzieci. Zmiany w prawie poparło 142 z 230 deputowanych mimo powszechnego sprzeciwu portugalskiego społeczeństwa wobec adopcji dzieci przez osoby tej samej płci.

Przyjęty projekt ustawy, autorstwa socjalistów, przewiduje, że prawo do adopcji dzieci będą mieć w Portugalii nie tylko osoby tej samej płci, które zawarły ślub, ale również pary żyjące ze sobą co najmniej przez dwa lata, nie mające potwierdzenia ze strony urzędu stanu cywilnego.

Jak powiedział Rui Pereira, przewodniczący stowarzyszenia Głos Dziecka (Voz da Crianca), przyznanie homoseksualistom prawa do adopcji dzieci odbyło się z pominięciem debaty publicznej nad prawami najmłodszych. Podkreślił, że opinia portugalskiego społeczeństwa w tej sprawie została całkowicie zignorowana, gdyż powszechnie wiadomo, że jest ona przeciwna adopcji dzieci przez osoby tej samej płci.

- Przyjęcie ustawy dającej homoseksualistom prawo do adopcji to kolejny przykład przepisów przemyconych do parlamentu, które powinny być poddane ogólnonarodowemu głosowaniu. Lobby homoseksualne zdobyło w ten sposób ważny dla siebie przepis. Gdyby kwestię tę poddano pod referendum, z pewnością zostałaby odrzucona przez większość obywateli Portugalii - powiedział Pereira.

Z opinią szefa stowarzyszenia Głos Dziecka polemizuje przewodniczący organizacji Opus Gay Antonio Serzedelo. Jego zdaniem parlament był właściwym miejscem do głosowania w sprawie prawa homoseksualistów do adopcji dzieci.

 - Gdyby kwestia ta stała się przedmiotem referendum, nigdy nie zdobylibyśmy tego prawa, gdyż większość Portugalczyków nie jest mu przychylna. Tymczasem nie musimy takich spraw poddawać pod rozwagę wszystkich obywateli, gdyż dotyczą one podstawowych praw człowieka. Stąd w naturalny sposób może nad nimi debatować parlament - powiedział PAP Antonio Serzedelo. (pap)

Komentarze

To juz jest poczatek... konca Swiata...??
A jak Pani w Przedszkolu czy pozniej w Szkole... bedzie kazala obu Rodzicom tj. Mamie i Tacie przyjsc na rozmowe...to jak to wowczas bedzie wygladalo ...? Chyba ze "zapozycza" czy poprosza o "pomoc" Sasiada czy Sasiadke ??
2015-11-25 01:32:39
Bóg się pewno
zmiłuje nad szaleńcami, czy ludzie, jak odzyskają podmiotowość, to już nie jest takie pewne...
2015-11-23 23:18:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy