środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Świat > 97-letni książę Filip upomniany przez policję za jazdę bez zapiętych pasów

97-letni książę Filip upomniany przez policję za jazdę bez zapiętych pasów

97-letni książę Filip upomniany przez policję za jazdę bez zapiętych pasów
Data publikacji: 2019-01-20 21:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1338 372432

Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

Kilka brytyjskich tabloidów opublikowało zdjęcia, na których widać 97-letniego księcia Filipa kierującego SUV-em bez założonego pasa bezpieczeństwa.

- Wiemy o tych zdjęciach. Kierowcy udzielono stosownego pouczenia, zgodnie ze standardową procedurą po zapoznaniu się ze zdjęciami dokumentującymi tego rodzaju wykroczenie - przekazał rzecznik policji.

Poproszony o komentarz rzecznik samego księcia odparł jedynie, że jest "to sprawa dla policji (hrabstwa) Norfolk".

Sprawa wywołała oburzenie brytyjskiej prasy bulwarowej - tabloid "Daily Mail" zdjęcia księcia za kierownicą opatrzył ostrzegawczym tytułem "Filip znów jeździ". Wcześniej w prasie pojawiły się zdjęcia zastępczego land rovera, dostarczonego do Sandringham. Pałac Buckingham nie skomentował ani policyjnego pouczenia, ani nowego auta.

W czwartek prowadzony przez księcia Filipa land rover zderzył się z innym pojazdem w pobliżu wjazdu na drogę szybkiego ruchu A149 i przewrócił się na bok, bądź - jak wynika z niektórych relacji - kilkakrotnie koziołkował. Według tabloidu "The Sun" książę powiedział policjantom, że oślepiło go słońce. Filipowi nic się nie stało, a przeprowadzone badania potwierdziły, że nie odniósł on "niepokojących obrażeń". Dwie kobiety jadące drugim pojazdem, marki Kia, odniosły lekkie obrażenia i zostały przewiezione na krótko do szpitala, z którego wyszły jeszcze tego samego wieczora. Ta, która siedziała za kierownicą, ma skaleczenia kolana, a jej pasażerka - złamany nadgarstek. 9-miesięczne dziecko, które również jechało tym samochodem na kolanach pasażerki, nie odniosło żadnych obrażeń.

W Wielkiej Brytanii nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla kierowców, ale ci, którzy ukończyli 70 lat, muszą co trzy lata odnawiać prawo jazdy na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Są też obowiązani informować odnośne władze, jeśli dotkną ich takie choroby jak epilepsja, udar czy jaskra.

97-letni książę Filip, który w sierpniu 2017 r. wycofał się ze sprawowania obowiązków reprezentacyjnych, w ostatnich latach miał problemy z sercem, kilkakrotnie cierpiał na zapalenie pęcherza, przeszedł operację ręki i miał wszczepianą endoprotezę stawu biodrowego.

(pap)

Fot. EPA/NEIL HALL 

 

Komentarze

brexit
Ma książę fantazję.
2019-01-21 07:16:23
Wolny kraj
Nie wierzę w to co czytam. Nikt nie zabrania jazdy 97 latkowi! Dziecko w drugim aucie jechało na kolanach (matki?) a nie w więziennym foteliku! Gdzie ja żyję? Tu naćpani gówniarze mordują ludzi beemkami, inni pijani w sztok to samo, ale władze zaraz wprowadzą u nas nakaz badań dla osób powyżej 60-ki a może i zakaz prowadzenia. Gdzie ja żyję?
2019-01-20 21:59:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie