Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

72 tys. Polaków poszkodowanych przez strajki linii lotniczych od maja do lipca

Data publikacji: 28 sierpnia 2022 r. 11:56
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2022 r. 16:52
72 tys. Polaków poszkodowanych przez strajki linii lotniczych od maja do lipca
Fot. PAP  

72 tys. Polaków może ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane od maja do lipca w efekcie strajków linii lotniczych - wynika z danych międzynarodowej platformy AirHelp przytaczanych w środę przez portugalski dziennik "Dinheiro Vivo".

Ekonomiczna gazeta z Lizbony przytoczyła dane platformy AirHelp wyspecjalizowanej w zagadnieniu ochrony praw pasażerów. Wynika z nich, że prawo do odszkodowania za odwołany od maja do lipca lot przysługuje 72 tys. obywateli Polski. Według przekazanych przez AirHelp informacji Polacy zajmują dziewiąte miejsce w Europie pod względem liczby osób, które mogą ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane w efekcie strajków linii lotniczych.

Lizboński dziennik "Dinheiro Vivo" odnotował, że od maja do lipca poszkodowanych przez strajki załóg lotniczych było 3,8 mln osób na całym świecie, a zjawisko odwołanych lotów dotyczyło zarówno tanich linii lotniczych, jak i dużych spółek.

Portugalskie media wskazują, że w dalszym ciągu nie została rozwiązana kwestia żądań finansowych personelu spółki TAP, największego pasażerskiego przewoźnika w tym kraju. Obsługująca rejsy do Polski linia pasażerska tylko w sierpniu musiała odwołać w związku z akcjami strajkowymi ponad 150 lotów.(PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Praca
2022-08-28 16:18:45
Poszkodowani, czyli to były ich loty służbowe?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA