piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Świat > 66 ofiar śmiertelnych starć w przeddzień ogólnokrajowych wyborów w Nigerii

66 ofiar śmiertelnych starć w przeddzień ogólnokrajowych wyborów w Nigerii

66 ofiar śmiertelnych starć w przeddzień ogólnokrajowych wyborów w Nigerii
Data publikacji: 2019-02-15 23:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 947 376078

Dzień przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi władze Nigerii poinformowały o 66 ofiarach śmiertelnych starć, do których doszło w stanie Kaduna między chrześcijańskimi rolnikami a muzułmańskimi pasterzami.

Samuel Aruwan, rzecznik gubernatora stanu Kaduna, położonego w północno-wschodniej części kraju, podał, że wśród ofiar jest 22 dzieci. Cztery osoby są ranne i przebywają obecnie w szpitalu.

- Władze stanu apelują do liderów wszelkich zrzeszeń, świeckich i religijnych, o zaufanie do sił bezpieczeństwa i pomoc w odnalezieniu sprawców tej tragedii - napisał na swoim profilu facebookowym gubernator stanu Nasir El-Rufai.

Szerzenie się przemocy między pasterzami a rolnikami w Nigerii jest w dużej mierze wynikiem kurczenia się dostępności do żyznej ziemi. Obie strony dopuszczają się ataków, w wyniku których w zeszłym roku zginęły setki osób.

Sytuacja ta jest jednym z największych problemów prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego, który będzie ubiegać się o reelekcję w sobotnich wyborach.

Buhari poprzednie wybory wygrał obiecując w kraju pokój i stabilność. Teraz odpiera krytykę opozycji, która zarzuca mu, iż jego administracja jest zbyt łagodna dla pasterzy, którzy należą do tej samej co prezydent grupy etnicznej Fulani.

(PAP)

Fot. PAP/Jayden Joshua

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie