piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > 29 osób zatruło się w restauracji z gwiazdką Michelina; jedna zmarła

29 osób zatruło się w restauracji z gwiazdką Michelina; jedna zmarła

29 osób zatruło się w restauracji z gwiazdką Michelina; jedna zmarła
Data publikacji: 2019-02-23 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1273 377101

Do 29 osób wzrosła liczba osób, które zatruły się w restauracji Riff w Walencji, na wschodzie Hiszpanii. Jedna z klientek lokalu, posiadającego prestiżową gwiazdkę Michelin, przyznawaną czołowym restauracjom świata, zmarła.

Według wstępnych ustaleń hiszpańskich służb sanitarno-epidemiologicznych powodem masowego zatrucia było spożycie jednego z oferowanych w lokalu dań. Media sugerują, że chodzi o potrawę z dodatkiem grzybów, które mogły być trujące.

Jak poinformowała odpowiedzialna za ministerstwo zdrowia w autonomicznym rządzie wspólnoty Walencji Ana Barcelo, w dalszym ciągu służby sanitarno-epidemiologiczne i policja nie posiadają wystarczających informacji na temat tego, co doprowadziło do zgonu 46-letniej konsumentki.

"Czekamy na wyniki sekcji zwłok i raport na temat próbek jedzenia z instytutu toksykologicznego. Wprawdzie nasze hipotezy koncentrują się na jedzeniu z restauracji, ale w dalszym ciągu nie mamy pewności, że do śmierci kobiety bezpośrednio przyczyniło się jedzenie spożyte w lokalu" - stwierdziła Barcelo.

Wątpliwości śledczych budzi fakt, że choć łącznie w lokalu zatruło się 29 osób, to zdecydowana większość miała łagodne objawy intoksykacji, przejawiające się jedynie biegunką.

Hiszpańskie służby sanitarno-epidemiologiczne ustaliły łączną grupę zagrożonych zatruciem klientów po przeanalizowaniu listy konsumentów, którzy pomiędzy 13 a 16 lutego jedli posiłek w restauracji Riff. Funkcjonariuszom udało się dotrzeć do wszystkich, 75 gości lokalu.

Klientka restauracji Riff zmarła kilka godzin po odwiedzeniu lokalu, gdzie wraz z 12-letnim synem świętowała urodziny męża. Przed śmiercią kobieta miała silne wymioty i biegunkę.

(PAP)

Fot. PAP/Manuel Bruque

Komentarze

Jak to?
Miala wymioty i biegałke
2019-02-24 09:48:19
HogoFogo
Ten cały Michelin to taki gruby gościu w białym kombinezonie co jeżdził na dachach ciężarówek? Skąd on się zna na kuchni?
2019-02-23 16:01:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie