piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Świat > 180 osób odniosło obrażenia w bitwie na pomarańcze

180 osób odniosło obrażenia w bitwie na pomarańcze

180 osób odniosło obrażenia w bitwie na pomarańcze
Data publikacji: 2018-02-11 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:51
Wywietleń: 816 313754

180 osób odniosło obrażenia podczas karnawałowej bitwy na pomarańcze w mieście Ivrea we włoskim Piemoncie. Przybyły na nią 42 tys. turystów z całych Włoch i zagranicy.

Uczestnicy bitwy w specjalnych kaskach i ochraniaczach obrzucali się cytrusami, stojąc na wozach. Niektórzy z nich prowadzili pojedynki jako "piechurzy".

Spośród 180 rannych i kontuzjowanych cztery osoby trafiły na pogotowie, a pozostałym udzielono pomocy w punktach medycznych w rejonie pola bitwy. Bilans obrażeń odniesionych podczas kulminacyjnych zabaw karnawału w Ivrei co roku jest wysoki.

Pomarańczowe batalie organizowane są w trzy ostatnie dni karnawału. Ich tradycja sięga średniowiecza.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

k
A co na cel charytatywny tam dają , czy tyl nap... się pomarańczami , te 42 tysiące rozbawionych , nażartych sabarytów ? Może jacyś żebracy obrobili im chociaż kieszenie , a rannych skopali . Wyuzdane i głupie zwyczaje Zachodniej " europy ".Filmy z wydarzenia" pokażcie koniecznie w głodujących krajach świata , gdzie nie wyślecie nawet puszki przeterminowanych konserw - niech was europejskie elity nawiedzą te miliony wygłodniałych " uchodżców " !
2018-02-12 16:31:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”