niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Życiowy sukces Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Życiowy sukces Agnieszki Skrzypulec

Żeglarstwo. Życiowy sukces Agnieszki Skrzypulec
Data publikacji: 2016-02-27 19:46
Wywietleń: 1270 121600

Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin z Irminą Mrózek Gliszczynską zajęły piąte miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 470, które odbywały się w San Isidro w Argentynie. To najwyższa lokata polskiej załogi kobiecej w historii tej konkurencji.

Zwyciężyły brązowe medalistki sprzed roku Francuzki Camille Lecointre i Helene Defrance. Srebro wywalczyły mistrzynie olimpijskie igrzysk w Londynie Nowozelandki Jo Aleh i Olivia Powrie.

Tytułu nie zdołała obronić Austriaczka Lara Vadlau, której partnerką jest pochodząca z Brzeska Jolanta Ogar. Po serii ubiegłorocznych zwycięstw, tym razem musiały zadowolić się brązowymi krążkami po szóstej lokacie w finałowym wyścigu. A ten wygrały zawodniczki... Energa Sailing Team Poland Skrzypulec i Mrózek Gliszczynska.

Jak zgodnie oceniły, początek sezonu napawa ich optymizmem, zaś te regaty utwierdziły w przekonaniu, że obrały dobry kurs na Rio de Janeiro. Miniony rok także był dla nich udany. W lipcowych mistrzostwach Europy zajęły ósme miejsce, a w październikowych mistrzostwach świata - szóste.

W igrzyskach londyńskich Skrzypulec żeglowała z Ogar, plasując się na 12. pozycji. Był to olimpijski debiut polskiej załogi w klasie 470 kobiet.

Po tym występie zawodniczki się rozstały, zaś Ogar skorzystała z zaproszenia 18-letniej wówczas Vadlau z Klagenfurtu. Debiut ich był znakomity. Jeszcze z końcem 2012 roku wygrały w Palamos w Hiszpanii regaty Christmas Race.

Ich sukcesy w sezonie 2014 zostały uhonorowane w Austrii nagrodą "zespołu roku", po raz pierwszy w historii przyznaną załodze żeglarskiej, i to w kraju, w którym królują głównie sporty zimowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy