Środa 16 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. YKP Szczecin najlepszy

Data publikacji: 2021-05-11 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-11 16:49
Żeglarstwo. YKP Szczecin najlepszy
Rozpoczynają się rozgrywki Polskiej Ligi Żeglarskiej. Fot. MOTIF Studio  

W ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej w Sopocie zakończyły się eliminacje do I Ligi, w których wystartowało 18 zespołów klubowych z całej Polski, a zwyciężył YKP Szczecin.

W Sopocie pewnie zwyciężyła załoga YKP Szczecin z Patrykiem Zbroją za sterem. Najwyżej sklasyfikowany Polak w światowym rankingu meczowym zwyciężył w 8 z 10 wyścigów.

Do startu w tegorocznej Polskiej Lidze Żeglarskiej zgłosiły się rekordowe 40 zespołów klubowych. Pomimo powiększenia i pozyskania nowej floty dziewięciu jachtów RS21 i dzięki temu zwiększenia obu lig, Ekstraklasy i I ligi z 12 do 18 zespołów w każdej, zgłoszone załogi nie zmieściły się w I lidze i koniecznym była organizacja regat kwalifikacyjnych. Niestety, cztery najsłabsze drużyny w kwalifikacjach nie otrzymały prawa startu w sezonie głównym. 

Kolejne regaty rozpoczynające sezon główny Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędą się również w Sopocie: 22-23 maja – 1. runda ekstraklasy, a 29-20 maja – 1 runda I ligi. Przebieg wyścigów transmitowany jest żywo na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS na YouTube: https://www.youtube.com/c/OCSŻeglarskiKanałSportowy . Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl .

(oprac. mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ