środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Tytuł dla operowanego stolarza

Żeglarstwo. Tytuł dla operowanego stolarza

Żeglarstwo. Tytuł dla operowanego stolarza
Data publikacji: 2017-09-04 16:15
Wywietleń: 869 290926

Kacper Ziemiński, który w tym roku był dwa razy operowany, został piąty raz mistrzem Polski w żeglarskiej klasie Laser Standard.

- W Pucku pływałem bez większych oczekiwań, bo trochę mnie pokroili, a ponadto prowadzę firmę meblarską - przyznał żeglarz SEJK Pogoń Szczecin.

Pierwszy złoty medal w klasie Laser Standard Ziemiński wywalczył w 2013 roku w Gdańsku i w Pucku po raz piąty z rzędu stanął na najwyższym stopniu podium. Ten tytuł reprezentant SEJK Pogoń Szczecin zapewnił sobie dopiero w ostatnim wyścigu medalowym.

- Muszę przyznać, że ten sukces przyszedł mi z największym trudem, ale jednocześnie sprawił najwięcej satysfakcji. W zeszłym roku, po igrzyskach olimpijskich w Rio, rywalizowałem w mistrzostwach Polski na świeżości, jednak byłem w gazie i wygrałem bez większych problemów. To był mój ostatni start i dlatego teraz przyjechałem do Pucka bez większych oczekiwań, ale z nastawieniem, aby te zawody sprawiły mi jak najwięcej radości - powiedział.

27-letni żeglarz zmagał się w tym roku ze sporymi problemami zdrowotnymi. Przeszedł bowiem dwie operacje – w lutym więzadeł krzyżowych, a w maju wyrostka robaczkowego.

- Trochę mnie ostatnio pokroili. Pierwsze problemy z kolanem pojawiły się w zeszłym roku na wiosnę. Podczas zawodów Pucharu Świata we francuskim Hyeres naderwałem wiązadło krzyżowe, ale noga specjalnie nie bolała i zabieg nie był konieczny. Na początku roku, grając w piłkę, całkowicie je zerwałem i w lutym przeszedłem pierwszą operację, a kiedy się wylizałem, przyplątał się wyrostek robaczkowy. I z tego powodu nie wystartowałem w maju w Krynicy Morskiej w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego - dodał.

W mistrzostwach Polski najlepszy w ostatnich latach zawodnik w klasie Laser Standard rywalizował na pożyczonym sprzęcie.

- Z pomocą przyszedł mi trener kadry Robert Siluk oraz związek. Do Pucka przyjechałem dwa dni przed regatami przetestować łódkę i tak wyglądały moje przygotowania do tych regat - stwierdził.

Trzykrotny olimpijczyk, w Pekinie w 2008 roku startował w klasie 470, a cztery lata później w Londynie oraz rok temu w Rio de Janeiro rywalizował w klasie Laser Standard, postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę.

- To jest definitywny koniec, bo nie zamierzam już brać udział w eliminacjach do kolejnych igrzysk. Swoje w życiu wypływałem, a teraz chcę poświęcić się pracy i rodzinie. Mamy synka, a z żoną myślimy także o drugim dziecku - zdradził.

Ziemiński nie zamierza jednak rezygnować ze startów na krajowych akwenach i rywalizacji z młodszymi zawodnikami.

- Można się mnie spodziewać, chociażby w przyszłym roku w maju na Pucharze PZŻ w Krynicy Morskiej. Kocham ten sport i nawet kiedy nie trenuje się na co dzień, nie wyklucza to z udziału w regatach. Oczywiście jeśli pływa się w tak trudnych warunkach, jakie mieliśmy w Pucku to wyraźnie odczuwa się braki w przygotowaniach oraz w opływaniu - skomentował.

Zamiast żeglarstwa gros czasu zawodnikowi szczecińskiego klubu zajmuje obecnie praca zawodowa. Razem z bratem prowadzi on w Sępólnie Krajeńskim firmę produkującą meble z litego drewna.

- Kontynuujemy rodzinne tradycje, bo tę działalność zapoczątkował dziadek, po nim schedę przejął nasz tata, a teraz dzieło prowadzą wnuki. Zatrudniamy 120 osób, a 95 procent mebli idzie na eksport - podsumował Ziemiński. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy